Cvičte!
Autor(ka) : Monika
Dátum a čas : 26.3.2010 00:00
Kategória : Zdravie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Nech už ste akéhokoľvek veku alebo máte akúkoľvek kondíciu, rozhodnutia, ktoré robíte, môžu ovplyvniť to, ako sa každý deň cítite.

Nech už ste akéhokoľvek veku alebo máte akúkoľvek kondíciu, rozhodnutia, ktoré robíte, môžu ovplyvniť to, ako sa každý deň cítite.

 

Cvičte!

Nemusíte sa zmeniť z televízneho maniaka na maratónskeho bežca počas noci. Však to by nebol ani ten najlepší nápad. Ak sa chcete cítiť lepšie, vytýčte si rozumné ciele a pracujte na ich dosiahnutí. Nevzdávajte sa, ak sa vám to veľmi nedarí. A naopak, nezabudnite sa odmeniť, ak ste so sebou spokojný. Prinášame vám niekoľko nápadov, ako môžete začať.

-        Ak chcete, aby vaše deti viac cvičili, najlepšou cestou je ísť im príkladom. Začnite tým, že namiesto autom pôjdete pešo do školy vždy, keď je to možné. Postupne pridávajte aj ďalšie aktivity.

-        Necvičte sami, ale s ďalším jedným či dvomi priateľmi. Tak sa budete môcť navzájom motivovať, ak niekto z vás nebude mať dostatok energie. A v kolektíve to bude aj väčšia zábava.

-        Nezabudnite prijímať dostatočné množstvo tekutín počas cvičenia, vydržíte cvičiť dlhšie.

-        Možno nemáte čas na to, aby ste pravidelne navštevovali telocvičňu. V práci však určite okrem výťahu máte aj schody. Choďte z jedného poschodia na druhé po svojich.

-        Kalórie môžete spaľovať aj chodením. Nepotrebujete k tomu žiadne drahé prístroje a pár topánok určite vlastníte.

 

Prehodnoťte svoje stravovanie!

Nemali by ste zúfať, ak myslíte na jedlo. Je mnoho dostupných kníh o diétach, ale väčší význam ako počítanie kalórií má sledovanie, čo jete a ako to jete.

-        Uistite sa, že počas jedenia prijímate dostatok tekutín. Tak rýchlejšie upokojíte svoj hlad.

-        Vychutnávajte si jedlo. Jedzte pomalšie a vyberajte si pestré jedlá. Pred množstvom oceňte skôr chuť.

-        Kupujte veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Ak si chcete niečo zahryznúť, siahnite po mrkve, jablku alebo pomaranči. A nezabudnite, že pohár Cappy 100% džúsu sa počíta ako jedna z vašich piatich porcií ovocia alebo zeleniny za deň.

-        Pôžitok nie je zlá vec. A rovnako ani čokoláda. Ak si ale myslíte, že jej jete príliš veľa, nerobte si zásoby ako v supermarkete a siahnite radšej po kvalitnej tmavej čokoláde s vyšším obsahom kakaa.

 

A pamätajte si ...

Ak niekoľko dní jete viac a ste menej aktívni ako by ste mali, neznamená to, že je koniec medzi vami a vašim zdravším ja. Iba to znamená, že nasledujúci týždeň musíte túto osobu naháňať trochu viac.

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.