Zmena Imidžu
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 7.9.2001 18:54
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

A opäť je tu problém zvaný figový list. Stojíte pred skriňou, ktorá praská v švíkoch, ale vy nemáte čo na seba, pretože neviete, čo je „in“. Hoci ste sledovali módne trendy jeseň, zima 2001, nie ste z toho veľmi múdra. Paríž neurčil farby, strihy, ani materiály. A v tom to práve je. Móda v tomto storočí už nezväzuje, neurčuje, neprikazuje. Jednotliví módni návrhári idú svojou cestou a ich prehliadky, rovnako ako veľtrhy a odporúčania majú byť pre vás iba zdrojom inšpirácie. Zdá sa, že je to jednoduché a nosí sa všetko. Celkom pravda to nie je. Nosí sa štýl. Na to, aby ste našli svoj štýl, potrebujete poznať samy seba, alebo nájsť si odborníka.

Vcelku sa dá povedať, že módna abeceda prináša zopár štýlov pre rôzne typy žien. Čo však, ak sa romantická volániková móda páči moletke s obrovským poprsím? Netreba sa zblázniť,ani sa vzdať lásky k volánikom, stačí volány z prsnikov presunúť k pätám. Nenechajte sa zaškatuľkovať do určitého typu a majte doma aspoň jedny šaty /trebárs aj po babičke/, v ktorých sa cítite ako princezná a je vám jedno, ako vás vníma okolie. Mimo domu si však pestujte štýl, alebo štýly. Ak to vaše povolanie vyžaduje, buďte v práci vždy elegantná. Výborné sú na tento účel šaty a kostýmy Chanel, alebo a lá Kennedyová, pre modernizáciu môžete použiť Op-Art alebo módu štyridsiatich rokov, mimo zamestnania si nájdite vyhranený štýl podľa povahy. Športové typy privítajú návrat nohavicových kostýmov s dĺžkami, šírkami, materiálmi a farbami podľa vlastného rozhodnutia. Dĺžka saka sa riadi proporciami postavy. Odporúča sa kombinovať farby, nosiť veci iba farba vo farbe, uprednostňovať bielu, čiernu, červenú, béžovú, anízovú a zelenkavú miešať umelinu s prírodnými materiálmi, dopĺňať zlatom, kvetmi, bižutériou, ale aj pravými šperkami. Nosí sa rovnako pravá koža a kožušiny ako umelé. Závisí to len od vášho vkusu a vzťahu k životnému prostrediu. Nezabúdajte, že každým kúskom odevu, každým detailom vypovedáte o sebe, o svojich náladách, možnostiach, vkuse, informovanosti.
Otvorte skriňu a veľká módna šou sa môže začať. Všetko máte doma, len si to skombinujte inak ako vlani. Ak vám niečo do kolekcie chýba, dokúpte si to tak, aby ste z toho mali úžitok aspoň v dvoch prípadoch.
Môj typ:
Ak ste si do letnej výbavy kvôli obrovským teplotám nezohnali ani jeden džínový kúsok je načase to napraviť. Po uvedení nového CD popovej a módnej divy Madonny je jasné, že jeseni bude vládnuť aj denim vo všetkých prevedeniach. Z denimu môžete mať klasické dlhé nohavice, topy, bundy, sukne, capri nohavice, šiltovky, topánky, kabáty, šaty, šatky, kabelky, opasky, čižmičky. Fantázii sa medze nekladú. Vaše rifle by mali byť maximálne originálne. To znamená, že dobré je všetko aspoň trochu šialené. Rifle so štrasovým vzorom, rifle s rázporkami, rifle s množstvom dierok, rifle „vydreté“, rifle trblietavé, rifle s čipkou, výšivkou, ručnou maľbou, strapcami, kombinované s kožou, či menžestrom… Práve teraz dozrel čas na to, aby ste vytiahli zo skrine svoje trochu staršie rifle, chopili sa sprejov, či farieb na látku a nechali sa uniesť fantáziou. Ak si totiž nohavice ozdobíte samy určite vám nehrozí, že podobné bude mať polovica vašich kamarátok. Nezabúdajte, že naďalej sú v móde vzory imitujúce srsť zvierat. Stačí si vyrobiť z tvrdého papiera mustru a potom striekať a maľovať, čarovať sa dá aj s detskou tlačiarničkou a špeciálnymi farbami na textil. Keď sa vám pozrie takto vytvorená šelma prvý raz do očí, budete dojaté.
Keď nie ste domáci kutil a nemáte hlboko do peňaženky, najlepšie je navštíviť niektorú módnu dizajnérku a dať si vytvarovať rifle, alebo prísť v rifliach a nechať si niečo jediné a jedinečné doplniť k nim.
Naposledy sa prezentovala na vernisáži svojimi modelmi Marta Bošelová, ktorá má galériu v Bratislave, ale býva v Ružomberku. Jej pletené modely sú absolútne očarujúce, vhodné ku každému veku a oblečeniu, dokonale praktické a cenovo dostupné.
Ak si neviete poradiť s vaším jesenným štýlom napíšte nám, Sprostredkujeme vám zmenu imidžu s návrhmi na šatník.


©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.