Strategické body krásy
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 26.9.2001 11:35
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Na tele máme niekoľko mimoriadne citlivých miest, na ktorých sa najrýchlejšie prejavia zradné stopy času. Ak sa budeme o svoje strategické body primerane starať, nikto nezistí, koľko máme skutočne rokov.

ZMYSELNÉ PERY
Mali by byť hladké a plné. Ale ich pokožka, citlivá na vplyv slnka, chlad a vysoké teploty, ľahko podlieha vysušeniu, šúpe sa a nakoniec nadobúda drsný vzhľad. Ústa sa na dôvažok neustále pohybujú, čo podmieňuje vznik drobných , zvislých vrásočiek. Týmto zmenám môžeme predísť dôkladným hydratovaním pier. V priebehu dňa používame špeciálne ochranné rúže s ošetrujúcimi látkami a večer, pri odličovaní, nezabúdame ani na pery a po odstránení rúžu si pery najskôr pomasírujeme a nakoniec na ne nanesieme vrstvičku mastného výživno-hydratačného krému. Pri výbere rúžov sa neriadime iba peknou farbou, ale aj výživnými vlastnosťami: kvalitný rúž by mal obsahovať zvlhčujúce látky ceramidy, regeneračné a výživné lipozómy, vitamíny A, B5, E).

PRUŽNÁ ŠIJA
Tenká a citlivá pokožka krku stráca vlahu a pružnosť rovnako rýchlo ako koža na viečkach a svalstvo hrdla má sklony k uvoľňovaniu a ochabovaniu. Najväčším spojencom jeho krásy a mladosti sú každodenné návyky, ktorých základom je rovné držanie hlavy a v žiadnom prípade nie jej smutné skláňanie. Niekoľkokrát za deň urobte jednoduchý cvik: vyťahujte krk nahor tak, akoby ste chceli narásť. Ak sa vzdáte veľkej podušky v prospech tvrdého valčeka, predídete tvorbe vrások počas spánku. Nezabúdajte, že krku patrí rovnako pozorná starostlivosť ako tvári: to znamená odličovanie, peelingy, hydratovanie, masky a krémy. Kozmetické výrobky vždy aplikujte ľahkými pohybmi zhora nadol.

HLADKÉ VIEČKA
Neobyčajne jemné okolie očí si vyžaduje neustálu starostlivosť. Musíme si uvedomiť, že na týchto miestach je pokožka najtenšia – má hrúbku sotva 0,5 mm a je obzvlášť náchylná na zničenie. V priebehu rokov sa stáva ešte tenšia a teda aj vetchejšia. Preto si niekedy už na mladých ženách môžeme všimnúť ,,vejáriky“, ktoré sa vekom prehlbujú. Okrem toho približne od štyridsiatky začínajú viečka oťažievať a mierne ovísať. Tieto zmeny môžeme zadržať, ak už od 25. roku začneme používať ľahké očné gély a neskôr ošetrujúce výrobky s intenzívnejšími účinkami. Ich úlohou je vyhládzať, vzpružovať a zvlhčovať jemnučkú pokožku okolo očí.

BEZCHYBNÝ OVÁL TVÁRE
Pribúdajúcim vekom stráca línia tváre svoju ideálnu presnosť. Črty tváre začínajú pôsobiť ťažšie, pretože pokožka stráca pružnosť, uvoľňuje sa a klesá. A tak jedného dňa s udivením zbadáme začiatok ,,druhej brady“, pretože oslabené svalstvo tváre už neudržuje tkanivo pod bradou tak efektívne a strata vlahy sa prejavuje aj zníženou elastickosťou pokožky. Už od 30. roku svojej tvári pravidelne doprajte kúru výrobkami, ktoré pokožku oživia, zlepšia jej elastickosť a povzbudia regeneráciu buniek. Dobrá je aj pravidelná gymnastika tváre.


©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.