Prečo je dobré odsávať? Aby dojčenie nebolo utrpením
Autor(ka) : Gabika
Dátum a čas : 3.12.2013 00:00
Kategória : Zdravie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Odsávačky materského mlieka nie sú prejavom slabosti či neschopnosti. Tieto šikovné mašinky dávajú dojčiacim ženám slobodu, uľahčujú im každodenný život a pridávajú na spokojnosti. A povedzme si úprimne, že spokojné maminy sú základom každej šťastnej rodiny.

Odsávačky materského mlieka nie sú prejavom slabosti či neschopnosti. Tieto šikovné mašinky dávajú dojčiacim ženám slobodu, uľahčujú im každodenný život a pridávajú na spokojnosti. A povedzme si úprimne, že spokojné maminy sú základom každej šťastnej rodiny.

 

Kedy je vhodné siahnuť po elektrickej odsávačke?

Elektrická odsávačka je ideálna v prípadoch, ak plánujeme odsávať dlhodobo a pravidelne, tiež ak bábätko nemôže byť dojčené, je choré, predčasne narodené alebo sa dlhodobo neprisáva. Na odsávačku sa môžu matky spoľahnúť aj v prípade, ak chcú nastúpiť opäť do práce, prípade študujú.

 

Ako na to?

S odsávaním je to podobné ako so šoférovaním. Zo začiatku vám to bude pripadať trochu zvláštne, no chce to len tréning. Ak patríte medzi „začiatočníčky v odsávaní“, máme pre vás zopár užitočných rád. Na odsávanie si zabezpečte dostatok času i súkromia, aby ste neboli v strese. Ideálne je pred samotným odsávaním pripraviť prsníky niekoľkominútovou jemnou masážou. Odsávačku sterilizujte. Ak budete dieťatko odsatým mliekom kŕmiť neskôr, uskladnite ho vo fľaške či sterilnej nádobe. V chladničke ho môžete skladovať 24 hodín, v mrazničke dokonca 3 mesiace.

 

Medela dáva matkám slobodu

Aj dojčiace matky môžu byť slobodné a aktívne ženy. Svoje dieťatko pritom nezanedbajú ani náhodou. Práve naopak! Medela - Swing maxi™ je najmodernejšia dvojfázová elektrická odsávačka určená pre mamičky, ktoré nemajú čas nazvyš, potrebujú odsávať pravidelne, majú zaužívaný denný rytmus a každodenne odsávajú mlieko. Simultánne dvoj-odsávanie šetrí čas, podporuje tvorbu mlieka a vďaka samostatnému motorčeku je prakticky nemožný kontakt materského mlieka s elektrickými časťami motora. Odsávačka Medela veľmi kvalitná, tichá, ľahká a prenosná, čo mamičke dáva absolútnu slobodu.  Vďaka jemnému masážnemu prsnému nástavcu poskytuje maximálny komfort. Je vysoko účinná aj vďaka princípu dvojfázového odsávania – prechod medzi stimulačnou a odsávacou fázou je možný automaticky alebo manuálne. Cumlík Calma je ideálny pre bábätká, lebo im dovoľuje sať, prehĺtať a dýchať rovnako ako sa to naučili prirodzene z prsníka. Každá mamička najviac ocení fakt, že deti, ktorým sa materské mlieko podáva pomocou Calma cumlíka, sú rovnako pokojné pri kŕmení, pravidelne dýchajú a v krvi sú tiež zachované tie isté vysoké koncentrácie saturácie kyslíka ako u detí, ktoré sú dojčené. Jedinečný systém ventilácie odvádza nadbytočný vzduch z fľašky, zbytočne nenúti vaše dieťa k jeho hltaniu, následnému nadúvaniu a dovoľuje bábätku uchovať si prirodzené správanie naučené pri odsávaní mlieka z prsníka. Cumlík je súčasťou každého balenia Swing Maxi™ zadarmo! Viac info na www.medela.sk.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.