NA VEĽKOLEPÚ VÝPRAVU SA S HOBITOM BILBOM MÔŽE VYBRAŤ KTOKOĽVEK
Autor(ka) : Lenka
Dátum a čas : 10.12.2013 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Bilbo Bublík v kinách čoskoro podstúpi ďalšiu časť svojej cesty s cieľom dobyť Erebor. Spolu s ním si to môže vyskúšať každý v dobrodružnej spoločenskej hre.

Bilbo Bublík v kinách čoskoro podstúpi ďalšiu časť svojej cesty s cieľom dobyť Erebor. Spolu s ním si to môže vyskúšať každý v dobrodružnej spoločenskej hre.

 

Celý rok museli fanúšikovia tolkienovskej magickej Stredozeme čakať na pokračovanie blockbusteru Hobit: Neočakávaná cesta. Sequel s podtitulom Smaugova pustatina ich vezme na výpravu hobita Bilba Bublíka, ktorý chce spolu s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi na čele s Thorinom Dubbinom získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, známe aj ako Osamelá hora. Tentoraz ich čakajú nástrahy v lese Temnohvozd, Jazerné mesto či samotný cieľ cesty - Erebor, kde budú členovia výpravy čeliť hrozivému drakovi Smaugovi. Nesmrteľný príbeh J. R. R. Tolkiena sa však nemusí skončiť po odchode z kina, môžete ho zažiť na vlastnej koži v obývačke!

 

„Do detailov prepracovaná spoločenská hra Hobit mapuje Bilbovu cestu s rôznorodými nebezpečenstvami, ktoré mu stoja v ceste na Osamelú horu. Každý sa môže na chvíľu stať neohrozeným členom výpravy a dokázať veľké veci,“ vysvetlila Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha.

 

V hre Hobit sa Bilbo rovnako ako vo filme pokúsi získať poklad v Osamelej hore, ktorý kedysi ukradli trpaslíkom. Má to však veľký háčik – na zlato nedovolí nikomu siahnuť drak Smaug. Ten je však až poslednou a najväčšou prekážkou, keďže hráči najprv musia zdolať ohyzdov či obrovských pavúkov. Hra je kooperatívna, takže nehrajú proti sebe, ale všetci spolu. „Víťaz je však predsa len iba jeden – a to ten, kto nazbiera najväčšiu časť pokladu trpaslíkov,“ zhrnula Jana Karásková. Očakávaný film sa do slovenských kín dostane 12. decembra.

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.