Martina Moravcová: Prvé Vianoce so synom
Autor(ka) : Daniela
Dátum a čas : 21.12.2013 00:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Našej úspešnej plavkyni sa v septembri rozrástla rodinka o jedného člena - syna Michala. K dcérke Karolínke tak pribudol malý braček, na ktorého sa veľmi tešila. Dvojnásobná mamina teraz venuje starostlivosť obom deťom, s čím jej pomáhajú jej rodičia a všetci sa tešia na prvé spoločné Vianoce s Michalom.

 

Našej úspešnej plavkyni sa v septembri rozrástla rodinka o jedného člena - syna Michala. K dcérke Karolínke tak pribudol malý braček, na ktorého sa veľmi tešila. Dvojnásobná mamina teraz venuje starostlivosť obom deťom, s čím jej pomáhajú jej rodičia a všetci sa tešia na prvé spoločné Vianoce s Michalom.   

 

Obe ratolesti nespája iba láska či pokrvné puto, ale obrazne aj pupočníková krv. Odobratú a uskladnenú ju má Karolínka aj Michal, no ten má čosi navyše - tkanivo placenty. A dôvod? Počas tehotenstva plní životne dôležité funkcie a po pôrode je bohatým zdrojom kmeňových buniek. Práve kmeňové bunky hrajú dôležitú úlohu v regeneratívnej medicíne, keďže možnosti ich využitia neustále narastajú. Zaoberajú sa nimi svetové klinické štúdie a aplikujú ich v liečbe rôznych závažných ochorení. Doposiaľ sa tkanivo placenty nedalo odoberať na Slovensku, no odteraz je táto služba dostupná už aj pre slovenské rodičky. „O odberoch tohto druhu som vedela z USA a som rada, že ich môžu využiť budúce mamičky aj u nás. Keďže myslím na budúcnosť svojho syna, rozhodla som sa mu uchovať čo najväčšie množstvo kmeňových buniek, ktoré by raz mohol využiť. Verím však, že nebude musieť,“ hovorí Martina Moravcová. Ak vás zaujíma, kde sa športovkyňa momentálne s deťmi zdržuje, či je Michal pohodové bábätko a či plánuje rozšíriť svoju rodinku, pozrite si tento videorozhovor:

 

Link na rozhovor: http://www.youtube.com/watch?v=5G9WOfkOWOc

 

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.