Janke Šulkovej vyšiel román Dievča s maskou
Autor(ka) : Eva
Dátum a čas : 28.8.2014 00:00
Kategória : Knihy
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

„Život tínedžerov je ťažký... Pohybujeme sa v krutej spoločnosti, donekonečna riešime vzťahy s opačným pohlavím, rodinou, priateľmi. To všetko nás zaťažuje a zraňuje naše srdcia.

„Život tínedžerov je ťažký... Pohybujeme sa v krutej spoločnosti, donekonečna riešime vzťahy s opačným pohlavím, rodinou, priateľmi. To všetko nás zaťažuje a zraňuje naše srdcia. Navyše nám hormóny zatemňujú mozog, plieskajú nás o steny a nútia robiť nezmyselné veci, ako napríklad skúšať fajčiť marihuanu. Celý náš život je ako Rubikova kocka. Snažíme sa ju zložiť, neustále otáčame jej strany a nútime jednotlivé farby do seba zapadnúť, no nedarí sa nám... Ani jeden deň nie je bez problému... Volám sa Mima a môj život je dokonalý iba navonok. Mám všetko, po čom môže dievča v mojom veku túžiť. Okrem seba. Denne nastavujem svetu tvár, ktorá mi nepatrí, a to len preto, aby som zapadla a bola obľúbená. No na druhú stranu sa už vrátiť nechcem. Veď byť outsider je v porovnaní so životom princeznej Mimi niečo hrôzostrašné!“

Dievča s maskou je zaujímavý a dynamický príbeh od autorky Jany Šulkovej určený dievčatám – je to príbeh jednej z nich o spoznaní samej seba. O tom, že maska, ktorú Mima nosí, ju zabíja, a že odraz, ktorý každé ráno vidí v zrkadle, nie je jej. Do jej života nečakane vstúpi on... Štipendista, na ktorého má zakázané sa čo i len pozrieť, nieto sa doňho ešte zamilovať! „ Román Dievča s maskou je o dievčati, ktoré sa pretvaruje, nie je samo sebou a nerobí to, čo má rado len preto, aby zapadlo. Chce mať priateľov, chlapca a patriť medzi obľúbené. Príbeh je aj o tom, ako nás spoločnosť v podstate núti meniť svoju tvár. Akí dokážu byť ľudia nepríjemní, koľkí v skutočnosti nosia masku a na priateľov sa iba hrajú. Ako jednoducho mládež podľahne vplyvu okolia. Samozrejme, v knihe nechýba láska a rozpor medzi tým, či zostať dievčaťom s maskou vo svete, ktorý v podstate nenávidí – alebo masku zhodiť a ísť ďalej, aj keď len s jedným človekom po boku,“ hovorí o svojej prvotine mladá autorka.

Krst románu Janky Šulkovej sa uskutoční 17. septembra v nitrianskom Martinuse. Dievča s maskou je príbeh o dievčati, ktoré sa pretvaruje, nie je samo sebou a nerobí to, čo má rado len preto, aby zapadlo. Chce mať priateľov, chlapca a patriť medzi obľúbené. Príbeh je aj©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.