lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
4 tém, a 35 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 13 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 01. Marec, , Dnes oslavuje Albín
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Prejdite chorobám cez rozum

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 8.1.2003
späť
Späť

Poslať
 

Určite poznáte výrok, že lepšie je chorobám predchádzať ako ich liečiť. Preto by ste mali klásť väčší dôraz na prevenciu a posilniť svoj organizmus, aby ste sa v tomto roku  počas celej zimy vyhli problémom s dýchacími cestami. Na otázku, či žijete zdravo, odpovedáte – áno. Ale naozaj každý deň cvičíte, jete tri porcie surovej zeleniny a ovocia a prespíte aspoň 8 hodín? Začnite dbať o svoju kondíciu a využívať nasledovné, osvedčené spôsoby.

Dobré kúpele na zimu
Vaňa s teplou vodou s pridaním kúpeľovej soli  robí priam zázraky. Nielenže uvoľňuje a upokojuje, ale zároveň zlepšuje cirkuláciu krvi a posilňuje obranyschopnosť organizmu. Aby ste jej blahodarné účinky využili naplno, mali by ste pamätať na tri hlavné zásady:
1 Nekúpte sa viac ako trikrát týždenne, inak si nadmerne presušíte pokožku.
2 Voda nesmie byť príliš horúca – mala by mať teplotu okolo 38-40 stupňov.
3 Po kúpeli sa neutierajte uterákom, ale nechajte vodu vyschnúť pomaly, aby telo vstrebalo vrstvičku liečivej soli, ktorá na ňom ostala.

Na dobrú náladu
Po ťažkom dni sa nezabúdajte zrelaxovať, pretože stres a únava znižujú odolnosť organizmu. Bojujte  s nimi osvedčenými spôsobmi – stretávajte sa so známymi, pozerajte komédie, hrajte sa s deťmi. Jedzte dosť ovocia a zeleniny, aby ste mali dostatok minerálnych látok a vitamínov. Zaručia správne fungovanie mozgových buniek a zlepšia vám náladu. Prečo? Pretože napomáhajú prenosu dopamínu a noradrenalínu  - látok, ktoré sú pre nervovú sústavu veľmi dôležité, dodávajú energiu a zabezpečujú príjemné rozpoloženie.


Osvedčené spôsoby
●Začnite sa otužovať  - každý večer sa striedavo sprchujte studenou  a teplou vodou.
●Neprekurujte svoj byt – ideálna teplota je 18-20 stupňov. Pred spánkom zakaždým poriadne vyvetrajte spálňu. Okysličený organizmus si lepšie oddýchne.
●Vyhýbajte sa veľkým davom ľudí – vyhnete sa nadmernému kontaktu s baktériami a vírusmi, najmä ak máte sklony k infekciám.
●Obliekajte sa vhodne podľa počasia. Nezabúdajte, že prechladnutie je dôsledkom nadmerného vychladenia organizmu, preto noste v zime čiapku. Cez hlavu strácate okolo 30 percent telesnej teploty.
●Každé ráno vypite pohár prevarenej vody s medom a 20 kvapkami citrónovej šťavy.
Dodatočnú porciu vitamínu C a vápnika vám dodajú 1-2 poháre pomarančovej šťavy.
studen Šesť dôležitých otázok, adresovaných vašej mame
,,Ach tie hnedé oči – celý otec!“  Určite poznáte takýto, alebo podobné výkriky. Lenže s génmi nededíme iba fyzický vzhľad, ale aj náchylnosť na určité choroby. Aby ste im mohli včas predchádzať, je dôležité presne poznať aj toto ,,rodinné dedičstvo“. Preto sa pýtajte, skôr ako bude neskoro.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!