lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
3 tém, a 71 reakcií.
Včera pribudlo:
4 tém, a 56 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 02. Marec, , Dnes oslavuje Anežka
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dieťa ako obmedzujúci faktor?

  Spracoval(a) : Zuzana Konečná
Dátum : 26.11.2003
späť
Späť

Poslať
 

Detí sa u nás rodí stále menej. Vieme vôbec prečo? Existuje toľko pádnych dôvodov, prečo dieťa nemať. Kariéra nepočká. Dieťa sa predraží. Kto by sa chcel nechať spútať takým záväzkom? Je stále ťažšie nájsť správneho otca. Alebo máte snáď iné vysvetlenie?

Skoro to vyzerá, že v nás roky potláčaná túžba po peniazoch a úspechu zabíja materské pudy. Moderná žena, ktorá sa chce profesijne uplatniť, skoro príde na to, že sa dieťa s jej ambíciami prakticky vylučuje. Aj keď právo prikazuje zamestnávateľom prijať ženu po materskej dovolenke na pôvodnú pozíciu, v praxi sa tento zákon často obchádza a žena je rada, keď ju vôbec vezmú späť aj na nižšie, menej platené miesto. Nie každá nájde energiu začínať prakticky od začiatku, naviac s dieťaťom na krku. Nehovoriac o tom, že nie každá si môže dovoliť jednu pani na upratovanie a jednu na stráženie, ako je to bežné na Západe.

Efekt snehovej gule
Táto teória tvrdí, že pokiaľ sa nejaké správanie, ktoré bolo doteraz v spoločnosti neprijateľné, začne vyskytovať častejšie, ako snehová guľa sa na ňu postupne nabaľujú ďalšie prípady. Ak sa teda objavia ženy, ktoré deti nechcú mať vôbec alebo pôrod odkladajú, začne ich okolie napodobňovať. Mnohé ženy po tridsiatke, ktoré predsa len dospeli k rozhodnutiu mať dieťa, tvrdia, že je veľmi ťažké nájsť si vhodného partnera. Hociktorý z mužov, ktorí sa v posledných rokoch sústredili predovšetkým na kariéru, považuje rodinu za príťaž. Iný sa doslova boja úspešných a silných žien, ktoré by nad nimi mohli mať na vrch. Čo s tým? Ako už bolo povedané, atmosféra u nás materstvu príliš nenahráva. Zatiaľ čo na západe patrí rodina neodmysliteľne k imagu úspešného muža a deti majú preto, aby mali majetok komu predať, u nás tieto vplyvy zatiaľ nefungujú. Žena s kočíkom, alebo muž obklopený deťmi? To skôr úspešná manažérka a chlapík v drahom a rýchlom aute. Generácia tridsiatnikov, ktorá už získala určité postavenie, nevie ako z toho kolotoča- a čo z neho vôbec -zoskočiť. Rebríček hodnôt a merítko úspešnosti, ktoré spoločnosť nenápadne zdôrazňuje zostávajú rovnaké: kariéra, postavenie a peniaze.


Diskusia k článku:

A je to tu. Znovu more pravopisných chýb. Je to asi úmysel, aby sme si precvičili pravopis.
Neregistrovaný - Dagmar, 26.11.2003 14:06
Kde su chyby? Konkretizuj!!!
Neregistrovaný - Zuzana, 27.11.2003 18:56
a co deti?maji si kde hrát?šli na par piv bilo jich vic
Neregistrovaný - popai, 27.11.2003 21:24
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!