lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 14 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 25. Máj, , Dnes oslavuje Urban
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dvorský sa v Bratislave predstaví netradičným koncertom

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 12.3.2004
späť
Späť

Poslať
 

Jedinečný koncert, prvý svojho druhu na Slovensku pripravuje pre svojich fanúšikov operný spevák Peter Dvorský.
    
V hale Národného tenisového centra v Bratislave sa Dvorský predstaví 1. apríla spolu s niekoľkými hosťami ako Katarína Hasprová, Monika Absolonová, Vašo Patejdl a Petr Kollář. "Mám štyroch hostí z oblasti populárnej piesne. Vždy, keď som robil koncerty, boli tam operní speváci, a tak som si povedal, že urobím niečo, čo bude zmena, kde aj ja nebudem spievať len operné árie. Budem spievať niečo, čo sa málo počuje. Budú to piesne ľúbivé, melodické, krásne. Do programu dám aj niečo, čo sa podobná talianskemu skoro opernému štýlu, nebudú to operné árie, ale talianske piesne ako Lolita, španielska Granada, či stále aktuálna pieseň Nádej. A čo sa týka mojich hostí, každý z nich bude spievať aj sólo," hovorí o koncerte jeden zo svetových tenoristov, ktorý hosťoval na viac ako 60 operných scénach v 25 krajinách sveta. "S každým zo spevákov budem spievať aj duet. S Katarínou Hasprovou budem robiť duet z Fantóma opery, s Monikou Absolonovou to bude slovenská premiéra skladby Hlas nádeje, pôvodne bola napísaná pre mňa ako sólo. S Petrom Kollářom budem spievať pieseň V zákulisí a s Vašom Patejdlom skladbu Ak nie si moja. Veľmi rád ju počúvam, je úžasne urobená, až sa bojím či pri ňom obstojím," hovorí s úsmevom Dvorský. Dvojhodinový koncert bude sprevádzať Slovenská filharmónia pod dirigentskou taktovkou Rastislava Štúra. Podporí ho zvuková aparatúra s výkonom 60 000 wattov, najmodernejšie svetelné efekty, či veľkoplošná videoprojekcia s rozmermi 12 x 10 metrov. "Celá paráda bude trvať vyše dvoch hodín. Myslím, že to je adekvátne na to, aby tam ľudia vydržali a mali dobrý pocit. Keď sú koncerty príliš dlhé, cez tri hodiny, začínajú byť únavné aj pri dobrých spevákoch. Je to odskúšané vo svete a myslím, že sme dramaturgiu volili tak, aby mala gradáciu, aby ľudia mali stále dobrý pocit. Ja počítam, že nám všetkým bude dobre," dodáva spevák.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!