lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 24 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 14 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 30. September, , Dnes oslavuje Jarolím
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kňažko sa po štrnástich rokoch vrátil pred filmovú kameru

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 19.8.2004
späť
Späť

Poslať
 

Filmová kamera po štrnástich rokoch opäť zlákala herca, bývalého ministra kultúry a dnes šéfa komerčnej televízie Milana Kňažka. Vo francúzskom filme Bel ami (Miláčik) pritom hrá úlohu viac jako príznačnú jeho dnešnému povolaniu - mediálneho magnáta.

Ide o televízny film francúzskej produkcie. Štáb a predstavitelia, medzi ktorých sa v pondelok zaradil aj Kňažko, strávia v bratislavskom Pálfyho paláci dovedna vyše 20 dní. "Naposledy som nakrúcal na jar v roku 1990 a odvtedy som nestál pred kamerou ako herec. Medzitým som síce dostal nejaké ponuky, ale z istých dôvodov som ich nemohol absolvovať," hovorí Kňažko, ktorého vždy lákala filmárska spolupráca s Francúzmi. Počas jeho aktívnej hereckej kariéry sa mu darilo, ako tvrdí, len sporadicky alebo vôbec.

"No a teraz, keď už tieto ambície nemám, prišla táto ponuka. Text Maupassantovho Miláčika je zaujímavý. Ja si zahrám mediálneho magnáta Waltera, majiteľa novín Francúzsky život, no a pretože pracujem teraz v médiách, tak mi to prichodí celkom prirodzené. Zdá sa, že je všetko profesionálne pripravené, a tak som si povedal, že strávim 9 natáčacích dní medzi bývalými kolegami," konštatuje Kňažko, ktorý si pre svoju rolu dokonca nechal narásť bradu. Veľmi nerád si totiž lepí fúzy. "Zväzuje to mimiku. Je to nepríjemný, neprirodzený pocit, tak som si radšej nechal narásť
vlastnú bradu," hovorí.

Na otázku, či mu dlhoročná pauza "skomplikovala" prácu pred filmovou kamerou Kňažko odpovedal: "Mám za sebou ešte len prvý deň, ale dúfam, že to zvládnem. Myslím si, že áno. Nedá sa to zabudnúť, je to čosi ako bicyklovanie," dodáva s úsmevom a opäť sa ponoril do scenára, ktorý si prechádzal medzi jednotlivými nástupmi na pľac.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!