Práve teraz, kedy netrpezlivo očakávame nasledujúce slnečné dni, nastáva obdobie dobrej nálady a optimizmu. Ľudia sa tvária veselšie a častejšie sa smejú. Môcť sa zasmiať od ucha k uchu bez obáv, že náš úsmev nie je práve podľa súčasných spoločenských noriem, je rozhodne veľkou podporou pre naše sebavedomie. Dobrá starostlivosť o zuby teda môže byť aj jednou z možností, ako podporiť vlastné sebavedomie a cítiť sa istejšie v komunikácii s druhými. Aby bol váš úsmev žiarivý, je tu dvojica pomocníkov značky Signal White System, ktoré vedú ku krásnemu a zdravému úsmevu.
Signal White System
Ide o zubnú pastu a zubnú kefku špeciálne určenú na znovuzískanie a udržanie bielych
a zdravých zubov. Na dosiahnutie najlepších výsledkov je vhodné používať zubnú pastu Signal White System v spojení so zubnou kefkou Signal White System.
Zubná pasta Signal White System
Signal White System je zubná pasta so špičkovými bieliacími účinkami. Už po dvoch týždňoch používania odstraňuje škvrny a nežiadúce zafarbenie povrchu zubov. Dôvodom je obsah látky White Activator™ (aktivátor belosti), jedinečnej kombinácie dvoch prírodných zložiek – uhličitanu vápenatého a Perlitu. Uhličitan vápenatý je prírodný zemný vápenec a Perlit je sklovitý silikát vulkanického pôvodu rozdrvený na jemné, ploché častice. Používa sa na profesionálne čistenie a ako jemne pôsobiace ingrediencie v bieliacich zubných pastách.
Receptúra zubnej pasty Signal White System obsahuje aj fluorid fosforečný, ktorý posilňuje zuby a udržuje ich zdravé, znižuje výskyt zubných kazov, napomáha prijímaniu kalcia späť do skloviny a tak prispieva k remineralizácii.
Zubná kefka Signal White System
Nová zubná kefka Signal White System má vylepšený systém štetín na efektívnejšie medzizubné čistenie a jedinečnú lamelu v tvare dvojitého písmena S.
Lamela navyše obsahuje prírodnú látku Perlit, ktorý jemne čistí, leští zuby a napomáha odstraňovaniu škvŕn od jedla a nápojov z povrchu zubov. Ide o rovnakú látku, ktorú obsahuje pasta Signal White System. Štúdie ukázali, že príčinou dokázaného bielaceho účinku je kombinácia špeciálneho profilu a lamely s Perlitom.
Ako dochádza k nežiaducemu zafarbeniu zubov?
Vnútorné zafarbenie zubov je najčastejším dôsledkom konzumácie potravín a nápojov s vysokým obsahom pigmentov. Tie sa postupne usadzujú na zubnej sklovine a spôsobujú vnútorné zafarbenie. Hovoríme napr. o čiernom čaji, káve, červenom víne, sójovej omáčke, špenáte, červenej repe, čučoriedkách a pod. Ide o bežné potraviny, ktorým sa len ťažko vyhneme. Vzhľadom na to, že viaceré z nich sú pre zdravie užitočné, nie je ani žiaduce ich z jedálnička vyraďovať.
Významnou príčinou nežiaduceho vnútorného zafarbenia zubov je aj fajčenie. Ďalším z dôvodov môže byť aj nedostatočná hygiena ústnej dutiny, kde sa tvorí povlak, ktorý okrem ďalších závažných dôsledkov uľahčuje usadzovanie pigmentov z potravín a nápojov. Dobre vyčistený zub má hladký povrch a usadzovaniu pigmentov zabraňuje.
Metódy bielenia
V súčasnosti sú bežne používané dve metódy bielenia: abrazívnou cestou a chemicky. Chemicky bieliť zuby je možné len v ordinácii stomatológa alebo v domácom prostredí, ale vždy pod dohľadom lekára. Metóda je finančne náročná a navyše nie je vhodná pre všetkých (staršie osoby, osoby po nedávnom ortodontickom liečení, tehotné a dojčiace ženy a ďalšie). Abrazívne bielime zuby pomocou zubných pást so špeciálnym zložením (Perlit, silika častice…). Táto metóda je najbezpečnejšia a tiež najdostupnejšia, pretože ju môže absolvovať každý bez asistencie lékara. Pri pravidelnom používaní je možné odstrániť z povrchu zubov usadzujúce sa makroskopické škvrny spôsobené fajčením, konzumáciou potravín s vysokým obsahom pigmentov.
Žiadna metóda nezaručuje dokonalé vybielenie. Do akej miery sa podarí zuby vybieliť, záleží od pôvodného zafarbenia a jeho pôvodu. Len stomatológ môže orientačne odhadnúť, ako dlho bude bielenie trvať a aký výsledok sa podarí dosiahnuť a odporučí najvhodnejšiu a najbezpečnejšiu metódu. Pred samotným bielením sa odporúča nechať si odborne skontrolovať chrup - ošetriť kazy a výplne, odstrániť z povrchu zubný kameň a vyšetriť ďasná a ústnu sliznicu.
Stomatológ Martin Vambera k tomu dodáva: „Dalo by sa povedať, že v prípade osôb, ktoré majú svoju vrodenú farbu zubov (vnútorné zafarbenie) relatívne svetlé a nežiaducim zafarbením je postihnutý len povrch skloviny, je bielenie pomocou špeciálnych zubných pást jednoznačne najjednoduchšie a najvhodnejšie.“
Aj ja by som ocenila keby ste uviedli viac druhov zubných pást na bielenie zubov. Nedávno som totiž zistila, že som alergická na túto pastu, asi po troch dňoch umývania mi opuchla sliznica v ústnej dutine a potom mi vyšli afty.Túto pastu si už nikdy nekúpim, stačilo mi keď som nemohla týždeň jesť. Ďakujem
Neregistrovaný - L, 23.4.2006 15:02