lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 49 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 16. Január, , Dnes oslavuje Kristína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Zdravotné podkolienky proti nebezpečenstvu venóznej trombózy

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 23.5.2006
späť
Späť

Poslať
 

Syndróm turistickej triedy (ECS, economy class syndrome) je pomenovanie špecifickej formy venóznej trombózy, ktorá sa môže objaviť u turistov najmä v lietadlách pri dlhších letoch. Strnulý posed, nedostatok tekutín, nedostatok spánku, únava, nesprávna strava a zmenené tlakové podmienky v lietadle sú príčinami, ktoré spôsobia vytvorenie zrazenín v žilovom systéme dolných končatín.

Názov syndróm turistickej triedy vznikol v roku 1988 v súvislosti s akútnymi problémami cestujúcich po diaľkovom lete. Monitoring diaľkových letov v ostatných rokoch ukazuje, že počet obetí postihnutých syndrómom turistickej triedy štatisticky prekračuje počet úmrtí pri leteckých nešťastiach. Syndróm turistickej triedy je teda najčastejším ochorením vyskytujúcim sa v súvislosti s letectvom! Len v Británii je to až tristo úmrtí ročne, ktoré spôsobila táto forma venóznej trombózy.

Najohrozenejšou skupinou sú starší ľudia, pre ktorých je cestovanie veľmi stresujúce. Medzi najrizikovejšie faktory patrí dehydratácia, stres, zmeny tlaku v lietadle, cesty dlhšie ako tri hodiny a nedostatok pohybu. Nehybné sedenie so zvesenými nohami, pospávanie, nízka vlhkosť vzduchu v lietadle prispievajú k zahusťovaniu krvi a k tendenciám vytvárať zrazeniny. Typickými príznakmi sú tŕpnutie dolných končatín, bolesti a kŕče a zrýchlená činnosť srdca.

V rámci prevencie pred syndrómom turistickej triedy je potrebný dostatočný prísun tekutín, príprava na let bez stresu a s dostatkom spánku či pohyb. Najnovším prostriedkom, ako pomôcť nohám pri boji so syndrómom turistickej triedy je aj používanie špeciálnych zdravotných kompresívnych podkolienok SOLIDEA, ktoré vďaka svojmu zloženiu pomáhajú masírovať a prekrvovať lýtka. Podkolienky sú vyrobené zo špeciálneho mikrovlákna a bavlny. Nohu neškrtia, ale rovnomerne obopínajú lýtka a pomáhajú ich prekrvovať. Podkolienky sa vyrábajú pre dámy aj pre pánov. Výrobky značky Solidea dováža do svojich predajní spoločnosť Bepon.

RELAX UNISEX

Podkolienky unisex, nepriehľadné s elegantnou textúrou, graduovanou kompresiou a antistresovou šľapou. Špeciálny anatomický tvar podporuje krvný obeh a zmierňuje opuchy nôh.
Farvy: Camel, Moka, Blu scuro, Nero, Bianco, Grafite
Veľkosti: S, M, L, XL
Cena s DPH 449 Sk Exkluzívne len v predajniach Bepon


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!