lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 13 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 16. December, , Dnes oslavuje Albína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ženy strávia desať rokov života na diéte

  Spracoval(a) : Miriam Kruhlová
Dátum : 24.7.2008
späť
Späť

Poslať
 

Podľa najnovšej štúdie typická žena sa odhodlá na dve diéty počas každého roka, pričom každá trvá v priemere päť týždňov. To spolu robí 104 diét v období medzi 18 a 70 rokom , čo je približne 10 rokov. Jedna z desiatich žien dokonca strávi na diéte 25 rokov a viac.

Zo 4 000 britských žien, ktoré sa zúčastnili výskumu pre spoločnosť, vyrábajúcu prírodné produkty na chudnutie, 39% uviedlo, že diétu držia preto, že neboli spokojné so svojim výzorom.

Štvrtina žien počas diéty nezaznamená žiaden efekt v znížení hmotnosti. Podľa psychológov tieto fakty len dokazujú tlak, ktorý sa vyvíja na ženy a na ich hmotnosť, rovnako ako na udržanie si peknej postavy. Ženské telo podlieha zmenám hmotnosti v dôsledku hormonálnych zmien, emocionálnych faktorov spojených s osobným aj profesionálnym životom. Tieto zmeny a jojo efekt idú zdá sa ruka v ruke.

Štúdia tiež odhalila že viac ako 41% percent žien priznala, že ich životný štýl sa približuje neustálej diéte. Napriek tomu väčšia polovica si myslí, že nikdy nedosiahnu postavu o ktorej snívajú. Tretina dokonca o svojej hmotnosti či veľkosti niekedy klamala, pretože sa ju hanbila priznať, približne rovnaký počet sa necíti sebavedome keď sa majú odhaliť pred svojim partnerom. Ktovie aké výsledky by mal rovnaký prieskum u nás.


 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!