lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 22. December, , Dnes oslavuje Adela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ako zabrániť cvičením vzniku ľahkej inkontinencie 1

  Spracoval(a) : Hartman-Rico
Dátum : 19.5.2009
späť
Späť

Poslať
 

Spoločnosť Hartmann-Rico pripravila projekt vzdelávania odbornej a širokej verejnosti o problematike porúch udržania moču. Projektom oslovuje predovšetkým ženskú časť populácie, ktorá týmto problémom trpí. Ponúka im zároveň aj pomoc a riešenie ich ťažkostí.

 

Ide o edukačný projekt Kegelových cvičení, v ktorom ponúkne rady odborníkov a zároveň praktické cvičenia s fyzioterapeutkou. S praktickými cvičeniami navštívi v tomto roku 6 odborných konferencii, kde bude mať špecializovaný personál aj odborníci možnosť naučiť sa správne cvičiť Kegelove cvičenia na prevenciu ľahkej inkontinencie. Účasťou na konferenciách Hartmann-Rico osloví takmer 900 odborníkov. Súčasťou projektu je aj špeciálna edícia brožúrky “Pohybová liečba pri ľahkom stupni úniku moču“, ktorá je určená odbornému personálu, ako aj pacientom a spoločnosť ňou osloví až 70 000 pacientov.  

 

„Inkontinencia postihuje hlavne ženy vo veku okolo 45 rokov. Na Slovensku sa vyskytuje únik moču u žien približne v 25 % prípadov, čo je asi 530 tisíc inkontinentných žien. Toto číslo je veľmi vysoké, ale čo je hlavné, vznik tejto poruchy sa prenáša do stále nižších ročníkov.

 

„Na vzniku inkontinencie moču sa spravidla podieľajú viaceré faktory. Hlavnou príčinou samovoľného úniku moču je ochabnutie panvových svalov. Ďalšími sú sedavé zamestnanie, pôrod a hormonálne zmeny v organizme v klimaktériu. Predísť tomuto spoločensky nepríjemnému problému je možné zdravou životosprávou, pohybom a špeciálnymi cvikmi pre posilnenie svalov panvového dna, tzv. Kegelove cviky. Tie pôsobia preventívne a môžu zabrániť rozvoju inkontinencie, respektíve môžu zlepšiť stav pri ľahších formách stresovej inkontinencie ako sú napríklad únik moču pri kašli a pohybe. Je však dôležité, aby fyzioterapeut ženám vysvetlil a naučil, ako správne zapojiť svaly panvového dna a aby aspoň na začiatku ženy cvičili pod jeho odborným dohľadom. Ťažšie stupne inkontinencie sú indikované na operačnú liečbu.

 

 „V nedávnej minulosti prichádzali k lekárovi skôr ženy s vyšším stupňom postihnutia. Dnes sú ženy spoločensky vyťaženejšie a zároveň viac informované. Často pociťujú aj malé poruchy udržania moču ako handicap. Práve v tejto začínajúcej fáze môžu byť Kegelove cvičenia výrazným pomocníkom v prevencii ľahkého úniku moču. Je však veľmi dôležité, aby boli cviky správne cvičené, lebo len vtedy môžu byť účinné. Preto je rozhodne vhodné, aby sa postihnuté pacientky na začiatku obrátili na odborníka – fyzioterapeuta, s ktorým budú konzultovať správnosť cvičenia.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!