lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 27 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 7 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 19. Apríl, , Dnes oslavuje Jela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dianine posolstvá

  Spracoval(a) : Mária Novická
Dátum : 14.3.2001
späť
Späť

Poslať
 

Dnes dospelému Williamovi ešte po piatich rokoch lietajú mysľou Dianine takmer prorocké slová, ktoré vyslovila 28.8.1996. „Sľúb mi, že urobíš všetko preto, aby si bol šťastnejší, ako som bola ja. Nikdy nedovoľ, aby z teba urobili bábku. Keď budeš dospelý, nenechaj si od nikoho rozkazovať. A konaj – aj v prípade voľby svojej partnerky – iba podľa svojho srdca a iba trochu podľa rozumu.“ William jej to sľúbil, lebo už vtedy vedel, aké to je pre jeho matku dôležité, hoci pravý význam sľubu nemohol nikto tušiť. Okrem tajomnej veštkyne, u ktorej si milenecký pár dal vyveštiť.

Mnohí sa dodnes čudujú, ako mohol chlapec v pubertálnom veku zostať po udalostiach, ktoré sa odohrali a po aférach, ktoré ich sprevádzali, taký vyrovnaný a šťastný. Tajomstvo je odhalené. Vo svojej mysli ju má stále po svojom boku a každý deň od nej dostáva posolstvá, v ktorých mu oznamuje: „Syn môj, to si dobre urobil!“ Alebo: „Ešte popremýšľaj, či ideš tou najlepšou cestou!“.

Kráľovná sŕdc zahynula o rok neskôr, za podivuhodných okolností 31.8.1997 pri havárii. Pre jej deti sa na chvíľu zrútil svet. Navyše médiá dodnes nešetria ich city a milostný život ich nešťastnej matky sa omieľa už takmer rovnako často ako správy o počasí. Len silná viera v dobrotu ich matky im umožňuje prekonať silný nápor špiny. William má aj dnes na pamäti matkine slová a sľub, ktorý jej dal. Rozhodol sa, že hneď ako zmaturuje v internátnej škole, vezme život do vlastných rúk ako každý iný človek. Odmietol robiť kráľovského šaša a žiť mimo súčasnej reality. Nezvolil si najľahšiu cestu a práve sa preňho začala úplne nová etapa života. Rozhodol sa opustiť otca Charlesa a tým pádom aj celú rodinu.
Navzdory Charlesovmu nesúhlasu odcestoval do Afriky, aby pokračoval v poslaní svojej matky. Chce sa , podobne ako ona, venovať charite, starať sa o chudobných a chorých ľudí a o záchranu životného prostredia.. Potom plánuje návrat do Veľkej Británie, kde by chcel študovať na najprísnejšej škole St. Andrewa dejiny umenia. Napokon, bolo to želanie jeho matky. Tá už v rannom veku poučila svojich synov Williama a Harryho o tom, že okrem prepychu paláca existuje aj iný život . Život poznačený chudobou a chorobami. Chodili spolu do nemocníc, medzi chudobných ľudí a dokonca aj medzi bezdomovcov. „Mysli stále na to, že sa musíš starať o ľudí, ktorí sa majú horšie ako ty,“ napísala Diana v liste, ktorý zanechala svojmu milovanému synovi Williamovi. Prečítať si ho však mohol až po dosiahnutí osemnásteho roku života.. Jej ochranná ruka, ho podľa istých predpovedí, bude sprevádzať až na trón, kde zasadne ako posledný kráľ Veľkej Británie. Ak sa nespreneverí matkiným slovám, svoju úlohu zvládne dôstojne.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!