lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 10 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 13 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 15. Apríl, , Dnes oslavuje Fedor
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Očkovanie v centre pozornosti

  Spracoval(a) : Ga
Dátum : 2.6.2011
späť
Späť

Poslať
 

Otázky o opodstatnenosti očkovania sú stále častejšie témou diskusií rodičov i lekárov. Vysoký záujem o túto tému a narastajúcu potrebu informovanosti verejnosti potvrdzuje aj fakt, že stránku Sprievodca očkovaním (www.sprievodcaockovanim.sk) od jej založenia navštívilo už viac ako 45 000 ľudí. Stránka pomohla viac ako 600 rodičom s ich konkrétnymi otázkami o účinnosti a bezpečnosti očkovania. Návštevníkom Sprievodcu očkovaním radia traja poprední slovenskí odborníci na imunizáciu a pediatriu.

 

Návrat k zmyslu očkovania

„V poslednom období na Slovensku silnejú rôzne antivakcinačné hnutia, ktoré často na základe pochybných informácií strašia ľudí tým, aké je očkovanie nebezpečné. Zabúda sa pritom na to, že vďaka očkovaniu už na Slovensku nepoznáme ochorenia, na ktoré ešte pred niekoľkými desaťročiami umierali tisíce detí,“ hovorí jeden z autorov stránky Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc., prednosta 2. detskej kliniky SZU, Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica. „Na Sprievodcovi očkovaním poskytujeme naozaj odborné a kvalifikované medicínske informácie o všetkých aspektoch očkovania,“ dodáva prof. Dluholucký. Sprievodca očkovaním bol spustený koncom apríla 2010 pri príležitosti Európskeho imunizačného týždňa. Partnermi Sprievodcu očkovaním sú Úrad verejného zdravotníctva SR a Slovenská pediatrická spoločnosť SLS.

 

Otázky a komentáre

Návštevníci Sprievodcu očkovaním nájdu na stránke časté otázky o očkovaní, mýty a fámy, ako aj prehľad povinných a odporúčaných očkovaní spolu s aktuálnym očkovacím kalendárom. Ak chcú vedieť niečo, čo na stránke nie je, majú možnosť poslať otázku do poradne alebo komentár k článku. „Sme radi, že návštevnosť stránky stúpa a za rok si ju pozrelo už viac ako 45 000 ľudí. Je vidno, že ľudí táto problematika zaujíma a Sprievodca očkovaním je pre nich relevantným zdrojom informácií,“ hovorí spoluautorka stránky MUDr. Ingrid Urbančíková, MPH, lekárka špecializovanej ambulancie pre očkovanie rizikových detí v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach. „Obracajú sa na nás hlavne rodičia, ktorí potrebujú poradiť v konkrétnom očkovaní, ich časovaní, zložkách, či možných vedľajších účinkoch,“ dodáva tretí z autorov stránky MUDr. Pavol Šimurka, PhD., prednosta Pediatrickej kliniky Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!