lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 20. December, , Dnes oslavuje Dagmara
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Áno či nie?

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 24.1.2001
späť
Späť

Poslať
 

Hovorilo sa dokonca aj o 150 rokoch, ale podľa toho istého vedca, ľudské telo nie je stavané na taký dlhý vek a preto je 150 rokov iba utópiou. Olshansky o tom píše v knihe The Quest for Immortality: Science at the Frontiers of Aging (Hľadanie nesmrteľnosti: Veda na hraniciach veku), ktorá vyšla v Amerike práve včera.22. január je súčasne oficiálnym začiatkom stávky
Olshanského a Stevena Austada z University of Idaho, podľa ktorého súčasné biomedicínske technológie umožňujú dožiť sa čerstvým novorodeniatkam dátum 1. januára 2150. Medicína onedlho odhalí tajomstvo starnutia a potom začne "majstrovať", píše Austad vo svojej knihe Why We Age: What Science is Discovering About the Body`s Journey Through Life" (Prečo starneme: Čo objavuje veda o ceste tela životom) z roku 1997.

Víťaza stávky sa my, pravdepodobne a táto pravdepodobnosť hraničí s istotou, nedožijeme. Určí ho 1. januára 2150 kolégium troch vedcov, ktorých vyberie predseda American Association for the Advancement of Science. Keď sa nájdu ľudia, ktorí sa dožili 150 rokov, musia svoj vek doložiť nejakým úradným dokumentom. Nebude stačiť - v tom sa Olshansky a Austad zhodujú - keď budú dotyční ľudia nažive. Musia byť pri vedomí a byť schopní komunikácie s okolím.

Olshansky a Austad, zrejme oprávnene, predpokladajú, že v čase rozhodnutia stávky už ani oni nebudú nažive, preto stanovili, že peniaze dostanú dedičia jedného alebo druhého z nich. V prípade, že nebudú mať dedičov, peniaze pripadnú ich univerzitám. V hre je 500 miliónov dolárov z fondu, do ktorého budú odteraz sumou 150 dolárov za rok prispievať obaja vedci a ich dedičia. Nechcem byť zlá, len si myslím, že v čase rozhodnutia, už klasické univerzity nebudú existovať a vzdelávať sa budeme cez internet, takže sa z tých peňazí možno ujde trošku aj našim dedičom.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!