lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 17 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 01. December, , Dnes oslavuje Edmund
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Opaľovací krém, ktorý lieči popáleniny

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 11.9.2006
späť
Späť

Poslať
 

Britskí vedci pracujú na výrobe krému na opaľovanie, ktorý regeneruje spálenú pokožku a môže pomôcť v prevencii rakoviny kože. Objavili totiž ingredienciu, ktorá pomáha zastaviť uvoľňovanie voľných iónov železa v spálenej pokožke, tvrdí tím z Bath University.

Keď je pokožka vystavená vysokej dávke slnečného žiarenia, bunky pokožky uvoľňujú veľké množstvo voľných iónov železa a tie sa správajú ako katalyzátory pre ďalšie voľné radikály, ktoré spôsobujú vážne poškodenie buniek. Podľa vedcov sa voľné ióny železa najľahšie zneškodnia použitím látky chelator. Dlhodobé používanie tejto látky môže byť toxické, pretože zároveň blokuje železo, ktoré je potrebné pre bežné procesy v bunkách. Nová zložka, je však citlivá na svetlo a stáva sa aktívna len vtedy, keď je vystavená UV žiareniu. Vďaka tomu sa dá vyhnúť vedľajším účinkom, ktoré by mohli byť následkom dlhodobého používania tejto účinnej látky.

Vedci dúfajú, že nové opaľovacie mlieka s obsahom chelatoru budú pôsobiť dlhšie ako bežné súčasné opaľovacie krémy a budú zmierňovať začervenanie kože. 

Nový opaľovací krém je ešte len v štádiu laboratórnych testov. Takže aj naďalej zostáva prvotnou obranou proti rakovine kože prevencia proti nadmernému pôsobeniu slnečného žiarenia- používaním krémov s ochrannými faktormi, vyhýbaním sa priamemu slnečnému žiareniu a vhodným oblečením.
 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!