lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 30 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 06. December, , Dnes oslavuje Mikuláš
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Niekoľko dôvodov prečo nemáte dosť sexu

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 19.2.2008
späť
Späť

Poslať
 

Sťažujete sa na nedostatok príležitostí pre intímne chvíle s partnerom? Nie ste sama. Dnešné ženy majú menej čas na sexuálne radovánky ako mali ženy v 50. rokoch minulého storočia. Vedci odhadujú, že 40 miliónov Američanov má „manželstvo bez sexu“, čím myslia páry, ktoré majú sex menej ako 10 krát za rok. Vedci sa pri tom zhodujú, že pravidelný sex prospieva zdraviu. Anita H. Clayton, ktorá pôsobí ako profesorka psychiatrie na University of Virginia, prináša niekoľko typov ako rozpoznať prečo nie je náš intímny život taký, aký by sme chceli.

1. Vaša posteľ nie je dostatočne sexi

Počúvame o tom stále- posteľ by mala slúžiť na spánok a sex. Napriek tomu často podliehame tomu, že si so sebou do postele berieme  knihy, časopisy, notebooky. Potom je ťažké objavovať telo partnera skryté za novinami, či zahĺbeného do objavovania niečoho na internete. Doktorka Claytonová odporúča, aby ste zo svojej spálne urobili zónu bez technologických vymožeností a vyhradili ju len pre seba a partnera. Ak ste natoľko zamestnaní, že si sex musíte naplávať rovnako ako akékoľvek stretnutie, urobte to!

2. Užívate lieky, ktoré brzdia chuť na sex

Začali ste užívať hormonálnu antikoncepciu len preto, aby ste si vychutnávali chvíle s partnerom bez akýchkoľvek obáv a teraz to už nie je to čo predtým? Vedci tvrdia, že estrogén zvyšuje produkciu špeciálneho proteínu, ktorý má na svedomí brzdenie sexuálneho apetítu. Ďalšie lieky s podobnými účinkami sú lieky na zníženie krvného tlaku, antidepresíva, lieky na zníženie produkcie žalúdočnej kyseliny. Zistíte si vedľajšie účinky liekov, ktoré momentálne užívate- možno majú súvislosť vašou zníženou kvalitou sexuálneho života.

3. Vyťaženosť

Ste s partnerom natoľko vyťažení, že keď sa stretnete v posteli, tak si len stihnete dať pusu na dobrú noc predtým, ako už hlboko spíte? Spoločné chvíle je potrebné si naplánovať rovnako ako iné veci, ktoré robíte počas dňa. Nie sú predsa menej dôležité ako pracovná schôdzka, či preventívna prehliadka u zubára.

4. Neistota z toho, ako vyzeráte

Ženy majú talent posudzovať negatívne určité veci o sebe, napriek tomu, že iní ich môžu považovať za atraktívne. Spýtajte sa ho, akú časť vášho tela má najradšej, to vám pomôže zdvihnúť sebavedomie.

5. Blížite sa k menopauze

V tomto období dochádza k hormonálnym zmenám, ktoré majú vplyv je citlivé vaginálne tkanivo, ktoré nie je dostatočne zvlhčované počas pohlavného styku.  Bolestivá skúsenosť vedie k úplnému vyhýbaniu sa sexu. Konzultujte s lekárom, či skúste extrakt z borovicovej kôry, ktorý podľa najnovších výskumov pomáha zmierňovať prejavy spojené so začínajúcou menopauzou.

6. On odmieta

Nehľadajte za tým hneď milenku. Rozprávajte sa sním ako sa cíti a čo nové v práci. Možno zistíte, že problém tkvie v niečom úplne inom.

7. Necítite sa vo svojej koži

Ženy majú tendenciu sa izolovať, keď pociťujú úzkosť a depresívne stavy. Neuzatvárajte sa do seba, zavolajte známym, hovorte o svojich pocitoch s partnerom. Podľa odporúčaní vedcov je najlepšie staviť na pohybovú aktivitu. Tá zabezpečí prekrvenie všetkých častí tela a zaplavenie hormónmi pohody.

8. Zdravotné problémy

Približne 10 až 15 % žien, ktoré majú problémy so zníženým libidom, trpia poruchou endokrinného systému. Veľa žien netuší, že za ich únavou, pocitom chladu, menštruačnými ťažkosťami a nezáujmom o sex je ochorenie štítnej žľazy. Rovnako aj ženy s diabetes mávajú problémy s nedostatočným zvlhčovaním počas pohlavného styku. Pokiaľ máte podobné problémy, konzultujte s lekárom aj aspekty, ktoré sa týkajú vášho intímneho života.

 

 

 

Zdroj: ww.health.com

 

 

 


Diskusia k článku:

Únava, stres, prítomnosť detí v manželskej posteli, obavy z nechceného otehotnenia a vedomosť o partnerkinej pretvárke a neschopnosti dosiahnuť orgazmus...
Neregistrovaný - alinko, 17.12.2008 11:34
Už ma nebaví neustále predstierať ako som orgazmická. Mala som v posteli zopár mužov, ak sa zamyslím bolo ich asi 15, ale ani s jedným som nezažila vyvrcholenie. Ešte šťastie, že ten môj súčasný je hluchý aj slepý, inak by som opäť hladala toho pravého...
Neregistrovaný - pipinka, 17.12.2008 12:54
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!