lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 28 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 15 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 18. Január, , Dnes oslavuje Bohdana
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kľudný spánok pred sviatkami?

  Spracoval(a) : ´Gabika
Dátum : 8.3.2013
späť
Späť

Poslať
 

Päť jednoduchých tipov, aby okná žiarili čistotou

 

Zatiaľ čo je pre niekoho umývanie okien príjemným relaxom po náročnej práci, pre iného sú to povinné galeje. No s príchodom nového ročného obdobia, prichádza i chuť upratovať. Pozitívom je, že pri jarnom umývaní okien už nebudete musieť mrznúť, ale do práce vám bude svietiť šteklivé slniečko. OKNOPLAST, líder na európskom trhu okien a dverí, prináša tipy ako to čo najefektívnejšie zvládnuť. Nezúfajte, všetko sa dá pohodlne uľahčiť a hodiny, ktoré môžete tráviť s blízkymi, nemusíte stráviť s prachovkou v ruke.

 

Počas zimy na okná negatívne pôsobí zvýšený počet zrážok, mráz, či vietor. Obdobie začiatkom jari je najvhodnejšie na ich zvýšenú starostlivosť. I s prichádzajúcimi veľkonočnými sviatkami väčšina z nás pripravuje svoje domovy na dni oddychu a momentálne absolvuje veľké jarné upratovanie. Dôležité je nezabúdať na všetky súčasti, z ktorých sa okno skladá, pretože starostlivosť o okná neznamená iba umývanie sklenej plochy.

 

·        Aký prostriedok na okná?

Čistiace prostriedky na okná vytvárajú ochrannú vrstvu, ktorá chráni sklo pred ďalším znečistením, zmierňuje pôsobenie vonkajších vplyvov a uľahčuje každé ďalšie čistenie. Ideálnou formou na použitie čistiaceho prostriedku je pištoľ s mechanickým rozprašovačom.

„Odporúčame vyberať si produkty s uzáverom, ktorý umožňuje tvorbu peny. Pena má výbornú stabilitu, po skle steká len veľmi pomaly, pôsobí dlhšie a nie je potrebné nanášať viac vrstiev,“ uviedol Peter Grocký, obchodný manažér OKNOPLAST.

 

·        Akú utierku zvoliť?

Nepodceňujte výber utierky. OKNOPLAST radí vyhýbať sa pevným materiálom so švami, ktoré by mohli poškriabať povrch skla. Pri čistení sklenej plochy sa najviac osvedčí ircha alebo mäkká papierová kuchynská utierka. Dokonca je dôležité dbať i na správnu teplotu vody. V prípade, že je voda príliš teplá, môžu na skle ostať fľaky, ktoré sa ťažko odstraňujú.

 

·        Aká je vhodná starostlivosť o okenné rámy?

Údržba plastových okenných rámov nezaberie veľa času a ešte k tomu je jednoduchá. Dôležité je vyhýbať sa všetkým inváznym kvapalinám, najmä tým, ktoré obsahujú abrazíva alebo rozpúšťadlá. Ich použitie by mohlo viesť k nenapraviteľným poškodeniam okenného rámu – zmatneniu a vzniku mikropórov.

.

·        Starostlivosť o kovanie a kľučky. Áno, či nie?

Starostlivosť o kovanie okien, či okenných rámov neznamená len overiť, či žiadny konštrukčný prvok nie je povolený príp. opotrebovaný. Na pohyblivé časti okna je vhodné použiť ochranné prostriedky, ktoré ich ochránia pred koróziou a znížia trenie. Tento účel spĺňa technická vazelína, strojový olej alebo mazivo na báze silikónu s obsahom teflonu.

 

„V prípade, že sa okno nezatvára tak, ako by malo, je potrebné prizvať si odborníka. Nielenže nastaví úroveň i prítlak rámu na pántoch, ale preverí i stav upevnenia všetkých skrutiek a kľučiek. Je vhodné, ak údržbu kovania a tesnenia vykonáte aspoň raz ročne. Tesnenie ošetrujeme špeciálnym prostriedkom, ktorý ho chráni pred pôsobením poveternostných vplyvov. Najvhodnejšie sú prostriedky na báze silikónových živíc.“

 

·        Aké veľkonočné farby a nálepky preferujete?

Počas sviatkov sú veľmi obľúbené okenné dekorácie. No mali by ste si dávať pozor, aby nepoškodili rámy alebo sklá. V prípade farebných ozdôb je dôležité použiť farby, ktoré sú vhodné na okná a po Veľkej noci sa dajú ľahko umyť. Okrem farieb je k dispozícii aj široký výber tematických nálepiek na okná.

„Našim zákazníkom odporúčame výber veľkonočných nálepiek, ktoré sú určené na okná. Na druhej strane by na oknách mohli ostať fľaky po lepidle. Osvedčenou alternatívou sú elektrostatické fólie, ktoré sú vhodnejšie než nálepky. V prípade, že s výzdobou pomáhajú aj naši najmenší, upozorňujeme, aby ste dostatočne zabezpečili parapety, či okolie okien a tým predišli prípadnej nehode.“

 

Zanedbaná starostlivosť?

 „Ak by ste aj zanedbali starostlivosť o okná, nič vážne by sa nemalo stať. Na druhej strane pravidelná údržba predlžuje ich životnosti a zaručuje ich bezchybné fungovanie. Nemusíte sa báť a pri používaní plastových okien nemusíte radikálne meniť svoje návyky,“ uviedol Peter Grocký.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!