lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 17 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 62 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 21. Január, , Dnes oslavuje Vincent
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
OVCE.sk novými prírastkami bratislavskej ZOO

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 25.6.2013
späť
Späť

Poslať
 

Do košiara rozprávkových ovečiek pribudlo hneď niekoľko noviniek, kompletné DVD s 24 animovanými rozprávkami, nové vydanie knihy Deti v sieti a živé ovečky v košiari bratislavskej ZOO.

 

K počítačom a mobilom s internetom majú prístup čoraz mladšie deti, čo so sebou prináša mnohé riziká. eSlovensko o. z. sa preto snaží hravým spôsobom prihovoriť deťom cez animované rozprávky OVCE.sk a učiteľom aj rodičom predstaviť nové spôsoby, ktoré pomôžu deťom rozoznávať nástrahy na internete.

 

„Hľadáme spôsoby a miesta, ako sa k deťom dostať čo najbližšie a takýmto miestom je jednoznačne aj bratislavská zoologická záhrada,“ tvrdí Miroslav Drobný, prezident eSlovensko a riaditeľ projektu Zodpovedne.sk.

 

Deťom budú od dnes v bratislavskej ZOO pripomínať hlavných hrdinov rozprávok - dve ovečky a jeden baranček s hviezdnymi krstnými rodičmi. Barančekovi Milanovi dala meno Adela Banášová, ktorá prepožičala hlas seriálovým ovečkám do audiokomentárov pre nevidiace deti. „Internet je samozrejme nevyčerpateľný zdroj informácii. Je však aj celkom vyčerpávajúci zdroj zmätku, lebo množstvo informácii sa ťažko selektuje a vyhodnocuje. Pre deti je to ešte o to náročnejšie, že majú menej skúseností s niektorými sférami života," hovorí Adela. Jeho kamarátku v kožúšku Kvetku si osvojil Jozef Vajda, hlas animovaných postavičiek zo seriálu, ktorý ku projektu OVCE.sk dodáva: „Rozprávky považujem za mimoriadny a zmysluplný projekt, ktorý vie presne, ako osloviť detského diváka. Práca pri dabovaní postavičiek ma veľmi bavila, doslova som sa v tom vyžíval.“  Poslednú „zodpovednú“ ovečku Múdroslavu pomenoval Miroslav Drobný, ktorý je scenáristom rozprávok OVCE.sk a spoluautorom knihy Deti v sieti.

 

Projekt OVCE.sk má už za sebou 5-ročnú históriu. Ako ho poznajú a vnímajú samotné deti zisťoval prieskum priamo medzi nimi. Až 92 percent z 9-ročných opýtaných uviedlo, že pozná rozprávky OVCE.sk a 88 percent z nich aspoň jednu časť aj videlo.

 

„DVD obsahuje všetkých 24 doteraz existujúcich rozprávok o ovečkách a ich skúsenostiach s internetom a mobilmi. Celá edícia zahŕňa 613 verzií rozprávok a okrem dabingu v cudzích jazykoch a cudzojazyčných titulkov obsahuje aj audiokomentár pre nevidiace, či posunkový jazyk pre nepočujúce deti,“ dopĺňa Miroslav Drobný. Súčasťou aktivít je aj vzdelávanie učiteľov a rodičov. Pre nich eSlovensko prináša rozšírené vydanie knihy Deti v sieti, ktorá im poslúži ako dobrý sprievodca rizikami virtuálneho sveta. Na konkrétnych príkladoch radí, ako sa s deťmi o nástrahách internetu rozprávať a tým ich aj chrániť. Kniha sa bude v rámci osvetovej kampane distribuovať do všetkých škôl na Slovensku a bude bezplatne dostupná na stránke www.zodpovedne.sk, www.ovce.sk, v internetom kníhkupectve Martinus.sk a na stránke www.telekom.sk

 

„Mať deti v sieti nie je automaticky katastrofa. Internet priniesol nové možnosti  ako komunikovať, dostať sa k informáciám, zdieľať fotografie, tvoriť,“ hovorí psychologička Monika Gregussová, spoluautorka knihy Deti v sieti. „Situácie, s ktorými sa deti na internete stretávajú sú zároveň rizikom, ale aj príležitosťou. Závisí od osobnosti detí, ale aj ich znalostí o rizikách internetu, či sa v danej situácii niečo nové naučia, dokážu sa ubrániť, a tak zosilnejú, alebo naopak, zažijú niečo nepríjemné, zraňujúce a stanú sa obeťou.“

 

Tretím krokom na podporu bezpečnosti detí na internete je verejná zbierka OVCE.sk na čísle 881 v sieti Telekom a O2, ktorí poskytli toto číslo bezplatne. Cena SMS správy je 2 eurá. Do aktivít sa takto môže zapojiť aj široká verejnosť a svojím finančným príspevkom podporiť projekty zamerané na zvyšovanie povedomia o nástrahách a rizikách online prostredia.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!