lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 72 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 20. Január, , Dnes oslavuje Dalibor
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
OVCE.sk krstia svoju prvú detskú knihu 3v1

  Spracoval(a) : Zuzana
Dátum : 2.11.2013
späť
Späť

Poslať
 

Rozprávky OVCE.sk majú odteraz aj knižnú podobu. Na pulty prichádza kniha s názvom OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá je voľným pokračovaním obľúbeného animovaného seriálu. Novinkou je, že  k rozprávkovej knihe je pribalená aj 112-stranová príručka pre rodičov a DVD s rozprávkami. Poučia a zabavia sa teda nielen deti, ale aj rodičia a celá rodina.

 

Projekt OVCE.sk má za sebou už 5-ročnú históriu a deti ho poznajú buď z televízie, alebo zo školy. Autori sa im tentoraz prihovárajú prostredníctvom interaktívnej knižnej novinky OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá má pomôcť rozoznávať nástrahy Facebooku a mobilnej komunikácie deťom i dospelým.

 

„Knihu, príručku a DVD pri kontrolných čítaniach a projekciách videli stovky detí, rodičov, detských psychológov a odborníkov na internet. Všimli sme si, že tento prístup prináša pre obe generácie niečo zábavné a zároveň poučné. Dokáže prirodzene spojiť svet detí a rodičov. Dúfame, že náš nový koncept 3v1 pomôže ochrániť deti, rodičov a tak celú rodinu pred nástrahami Facebooku a mobilov. Týmto dvom témam som venoval úvodnú knižku,“ hovorí Miroslav Drobný, prezident eSlovensko o.z. a autor knihy.

 

Knihu uviedlo do života za zvuku ovčích zvoncov 6 osobností kultúrneho a spoločenského života. Presne toľko je totiž písmen v názve OVCE.sk. Nechýbali medzi nimi herci Jozef VajdaCsongor Kassai, ktorí prepožičali hlas seriálovým ovečkám, či spevák Robo Opatovský, spisovateľka Evita Urbaníková, speváčka Sisa Sklovská a herečka Andrea Kerestešová, ktorým je téma bezpečného používania internetu rovnako blízka. „Nielen deti sa môžu prostredníctvom internetu dostať do nebezpečnej situácie. Častokrát sa aj my dospelí na internete ocitneme v situáciách, ktorým by sme sa v reálnom živote zďaleka vyhli. Takáto osveta je preto potrebná nielen u detí, ale aj u dospelých a presne na to sa zamerala  táto kniha plná humorných scénok, poučení a krásnych ilustrácií, ktorú môžu rodičia čítať spolu so svojimi deťmi,“ zhodli sa krstní rodičia.

 

Kniha svojím prístupom 3v1 oslovuje celú rodinu - deti, rodičov aj starých rodičov. Stretajú sa v nej prvky modernej doby a online prostredia s ľudovou tvorbou a slovesnosťou. Výhodou je nielen jej koncepcia určená ako pre dievčatá, tak i pre chlapcov, ale aj technické prevedenie s umývateľným obalom, hrubšími stranami a interaktívnymi prvkami. Cieľom jej tvorcov bolo čitateľov nielen zabaviť, ale aj poučiť. Možnosť stretnúť sa s nimi budú mať počas Bibliotéky a celého nasledujúceho mesiaca v kníhkupectvách Panta Rhei.

 

„Projekt OVCE.sk ma ako matku predškoláka veľmi oslovil. Páči sa mi, že sa deťom prihovára ich jazykom, rozprávkovými a zvieracími postavičkami, to je ich svet, ktorému rozumejú a ktorý ich baví. Rozprávky a bájky sú odjakživa ten najlepší  spôsob, ako deťom priblížiť neľútostný svet dospelých, ako ich varovať, že sú situácie, pred ktorými ich neochráni ani ten najstarostlivejší rodič. Dnes je tým nebezpečným svetom už aj internet, preto by kniha OVCE.sk nemala chýbať v žiadnej domácnosti či škole. Už v predpredaji dosiahla rekordné čísla, preto verím - ako starostlivý rodič aj ako dobrý obchodník,  že kniha sa čoskoro zaradí medzi najúspešnejšie slovenské tituly,“  hovorí Slávka Šikurová, obchodná riaditeľka Panta Rhei.

 

Projekt OVCE.sk sa v týchto dňoch okrem knižnej novinky môže popýšiť i ďalším úspechom. Do zoznamu ocenení, ktoré získal, pribudla výhra prestížnej medzinárodnej ceny World Summit Award 2013 (WSA) v kategórii e-Inclusion & Empowerment. Ide o iniciatívu pod záštitou OSN, ktorá sa zameriava na propagáciu kvalitného digitálneho obsahu. Vyberá najlepšie produkty z viac ako 160 členských krajín OSN, a prezentuje ich na svetovej scéne Globálneho Kongresu pre digitálny obsah. „Od spustenia WSA ide o prvý slovenský projekt, ktorý sa ocitol medzi víťazmi. Jeho podstata totiž nie je len v hravosti, ale najmä v edukácii detí i dospelých. Tvorcovia pritom využívajú originálne spracovanie klasickej animovanej rozprávky a  moderných komunikačných nástrojov v online prostredí, kde sa súčasné deti tak radi pohybujú. Dobu predstihli aj jazykovými mutáciami, ktorými vedome búrajú hranice štátov i hendikepov. Projekt OVCE.sk, tak má šancu uspieť aj v iných krajinách či kultúrnych a spoločenských etnikách,“ vysvetľuje koordinátor súťaže na Slovensku, Vladimír Burčík z iniciatívy ilearn.sk.

 

Nástroje na ochranu detí na internete a pri mobilnej komunikácii dlhodobo vytvára aj Telekom. Za najdôležitejšiu však považuje výchovu detí, preto podporuje projekt OVCE.sk i jeho knižnú podobu už od začiatku: „Moderné technológie sú výbornou možnosťou získavania informácií a zábavy. Naše deti však musíme naučiť využívať ich správne, aby boli na internete a pri mobilnej komunikácii v bezpečí a technológie im pomáhali. Každý rodič by si mal odpovedať na otázky, či vie, na aké stránky chodia jeho deti, s kým sa na internete stretávajú, aké fotografie či videá zverejňujú a komu ich posielajú a mal by sa so svojimi deťmi o tom rozprávať,“ vraví Andrej Gargulák, šéf korporátnej komunikácie Telekomu.

 

Do aktivít na podporu bezpečnosti detí na internete sa môže zapojiť aj široká verejnosť prostredníctvom SMS zbierky na čísle 881 v sieťach Telekom a O2 a svojím finančným príspevkom podporiť projekty zamerané na zvyšovanie povedomia o nástrahách a rizikách online prostredia.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!