lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 15. August, , Dnes oslavuje Marcela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Nová antikoncepcia

  Spracoval(a) : Mária Novická
Dátum : 8.1.2002
späť
Späť

Poslať
 

Najmä medzi vysokoškolsky vzdelanými ženami a ženami zameranými na budovanie kariéry by mal vyvolať zaslúžený ohlas nový druh antikoncepcie dostupnej už aj na Slovensku.


Po 12 rokoch výskumu uviedli farmaceuti do obehu 4 cm dlhú a 2mm hrubú tyčinku, ktorá sa zavádza pod kožu na vnútornú stranu menej používaného ramena. Implantuje sa pomocou aplikátora a lokálnej anestézy. Celá procedúra trvá približne jednu minútu. Z implantátu sa rovnomerne uvoľňuje hormón, ktorý ženu chráni pred neželaným otehotnením tri roky. Keďže ide o novinku, percento úspešnosti nie je známe. Keď si medzitým žena rozmyslí, že chce počať, dá si tyčinku vyňať a všetko je v poriadku. Nič nestojí v ceste otehotneniu. Cena tyčinky je okolo 6 tisíc korún, čo nie je málo. Potešiteľné je, že sa úzky sortiment antikoncepcie sa opäť rozšíril. Možno sa raz dostaneme tam, kde boli kedysi Egypťanky. Dávali prednosť prírodnej antikoncepcii. Vypili odvar z bylinky, ktorej názov nám zabudli nechať a ten ich spoľahlivo chránil pred nežiaducim otehotnením.
Mne je podozrivé, že táto antikoncepcia začala víťazné ťaženie skôr vo Východnej Európe ako v Amerike. Že by neboli vychytané všetky muchy? 


Diskusia k článku:

Dobry den, dost ma zaujal spominany typ antikoncepcie. Citala som o nom aj v istom denniku, ale ani v jednom clanku o tejto antikoncepcnej tycinke sa neuvadza jej nazov... skoda.
Neregistrovaný - zuzana, 8.1.2002 15:31
Cirkev dávno zavrhla antikoncepciu ako nemorálnu. S "hrôzou" som sa pred nedávnom dopočul že antikoncepciu založenú na metóde neplodných dní cirkev povoľuje a schvaľuje. A to ako jedinú - morálnu a vraj bohom povolenú. Skôr ako zalomím rukami a zvolám do sveta !Ó tempora, ó mores!!!! Dovolím si otázku - je nejká antikoncepcia (= metóda a postup činností pri milovaní takým spôsobom, aby nedošlo k počatiu dieťaťa) morálna a iná nie? Nie je to náhodou tak, že ľudia, ktorí sa majú radi (a ešte k tomu sú manželia oddaní v kostole hoci aj nehodným služobníkom božím) si môžu (majú = sollen)prejavovať lásku i náklonnosť všetkými spôsobmi? Každý názor privítam.
Neregistrovaný - Jan, 10.1.2002 09:40, pelech(`na`)dmd.sk
Je neuveriteľné,že dnes sa ešte niekto opovažuje predpisovať niekomu inému či má, alebo nemá mať deti a akým spôsobom sa bude chrániť. Myslím,že interrupcia je oveľa horšia, ale neopovážila by som sa slobodnej bytosti diktovať, či a akú antikoncepciu má použiť. Každý predsa zodpovedá sám za seba a ak ja veriaci, antikoncepciu použije takú, aká je v súlade s jeho vierou. Ako je možné, že ešte dnes sú ludia čo sa zastarávajú do života iných!!!
Neregistrovaný - Elenka, 10.1.2002 22:15
Tá antikoncepcia sa volá IMPLANON.
Neregistrovaný - Dali, 10.1.2002 22:16
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!