lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 23 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 19. Február, , Dnes oslavuje Vlasta
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Sedem krokov k úspechu

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 23.4.2002
späť
Späť

Poslať
 

Hľadáte si práve nové zamestnanie? Alebo sa pripravujete na prijímací pohovor? V tom prípade vám možno príde vhod niekoľko rád, aby tieto stresujúce situácie dopadli čo najlepšie.


 
PRED  STRETNUTÍM
Snažte sa získať maximum informácií o firme, v ktorej sa chcete zamestnať. Skúste sa na seba pozrieť cudzími očami, akoby ste sa videli prvý raz. Vyhýbajte sa pohybom, gestám a výrazom tváre, ktoré sa vám samej nepáčia.
AKO SA OBLIECŤ
Vyberte si neutrálne oblečenie s malým detailom, ktorý upúta.  V žiadnom prípade minisukňu, krikľavé farby ani vyzývavý mejkap. Zato by nemali chýbať čistota, ľahký príjemný parfem a úsmev na tvári. Dôležitý je účes a dobré topánky.
BUĎTE PRESNÁ
Na prijímací pohovor nesmiete prísť v žiadnom prípade ani o minútu neskôr. Vhodnejšie je prísť o čosi skôr a chvíľu sa ešte poprechádzať, ako prísť v poslednej sekunde udychčaná, strapatá a školácky sa ospravedlňovať. To nie je dobrý začiatok.
VYUŽITE ČAKANIE
Prišli ste presne a teraz vás nechajú čakať? Aj toto môže byť testom vášho profesionálneho správania. Nebuďte nervózna, nepozerajte sa na hodinky  -  čítajte si odbornú literatúru alebo noviny a čakajte.
VHODNÉ ODPOVEDE
Je veľmi dôležité, ako reagujete na položené otázky. Ak si budete šomrať popod nos a nikto vám nebude rozumieť, nečudujte sa, že vyberú iného uchádzača, možno menej  vzdelaného, ale zbehlejšieho v komunikácii. Nepoužívajte podmieňovací spôsob a vyhýbajte sa odpovediam typu ,,eventuálne by to v globále za istých predpokladov mohlo ísť...“
BUĎTE ZDRAVO SEBAVEDOMÁ
Ak človek neverí sám sebe, nemôže o svojich kvalitách presvedčiť ani iných. Buďte si vedomá vlastných kvalít, spomeňte si, čo všetko ste už dokázali  a v čom vynikáte. Nebojte sa jasne formulovať svoje predstavy, ale v žiadnom prípade nepreháňajte.
DRŽTE SA AKO VÍŤAZ
Aj držanie tela o vás povie veľmi veľa. Držte sa vzpriamene, ale nie kŕčovito. Snažte sa pôsobiť uvoľnene, nestískajte si ruky, nehojdajte sa na stoličke a neopierajte sa lakťami o stôl. Radšej majte pred sebou zápisník a pero na prípadné poznámky.
 

 

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!