lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 14 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 25. Máj, , Dnes oslavuje Urban
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Milla vraví: nie!

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 7.1.2003
späť
Späť

Poslať
 

Svetoznáma modelka a herečka Milla Jovovichová sa stala po svojich úspechoch na móle ikonou boja proti zneužívaniu mladých dievčat v tomto povolaní. Milla mala možnosť dobre spoznať zákulisie módnych prehliadok a šoubiznisu. Zažila v ňom vrcholy aj pády a tiež doň vstúpila vo veku, kedy majú dievčatká rozmýšľať  radšej o otcovej tvrdej ruke, písomke a zlej učiteľke, ako o kariére. Tvár kozmetickej značky L´Oreal považuje kariéru manekýnky za neskutočne krutý a odporný svet.

Nie vždy sú náplasťou na bolesť veľké peniaze. Tie sa rozdávajú len na vrchole a tam z tisícok hviezdičiek vyšľape iba prvá desiatka. Štrnásť ročným adeptkám bažiacim po sláve, chystajúcim sa dobyť svet prehliadkových mol, kde v žiari reflektorov odhalia svoje detské telá nedovolí Milla snívať. Ich matkám odkazuje: Zdravý rozum by mi nedovolil, aby som  vlastné dieťa podrobila skúsenostiam, ktoré mám.

Napriek tomu, že sa dvadsaťsedem ročná Milla, pôvodom z Ukrajiny, stále objavuje v módnych časopisoch aj v  reklamných šotoch, za zaujímavejšiu a zmysluplnejšiu považuje prácu herečky. K hanobeniu  povolania modelky ju priviedli vlastné nechutné skúsenosti, od ktorých by chcela ochrániť naivné mladé dievčatá a ich ambicióznych rodičov.
"Každý deň sa stretávam so zástupmi dievčat, ktoré v nedospelom veku hazardujú s vecami, čo aj dospelý riešia veľmi ťažko. Samozrejme, že majú ešte detské myslenie, pri rozhodovaní si neuvedomujú dôsledky svojho uvažovania. Chýba im ochrana rodičov, dobrá rada, opatrnosť. Chýba im prirodzené prostredie, v ktorom sa vedia pohybovať. Vytrhnú ich zo školy, od povinností, od priateľov, spolužiakov, od každodenných problémov a nahovoria im, že ľudia z agentúry sú dobré tetušky a ujovia, ktorým najviac záleží na tom, aby zúročili ich krásu a urobili z nich hviezdy.“ Povedala pre tlač Milla Jovovichová. Za najväčšie nebezpečenstvo  nepovažuje hlavná hrdinka Johanky z Arcu nespoľahlivých agentov a agentúry, ale množstvo voľného času. Dievčatá, ktoré očakávajú „plné nasadenie“, drinu a celodennú prácu, nedokážu narábať s množstvom voľného času zväčša v hotelových podmienkach, alebo po privátoch, kde nemajú súkromie.
" Práca modelky navyše nekladie na intelekt, alebo prácu mozgu nijaké nároky. Máte pocit ako keby sa piatak ocitol v prvej triede. Po týždni mentálneho útlmu nastane nuda. Začínate hľadať inšpiráciu, vymýšľate. Zväčša rôzne hlúposti, v tom prostredí to ani inak nejde. Ani nezistíte ako a jediným lákadlom sa pre vás stanú obchody, kluby, podniky, večierky a zdrogovaní priatelia.“ –varuje topmodelka a herečka, krásna a úspešná  žena Milla Jovovichová. Zrejme vie, o čom hovorí. Odhalené aféry a to je len vršok ľadovca, zo zákulisia svetových agentúr jej dávajú za pravdu. Otázkou je, či by bez týchto skúseností bola tam, kde teraz je.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!