lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 82 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 28 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 22. Október, , Dnes oslavuje Sergej
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Poškodenie mozgu z dôvodu nedostatku kyslíka u novorodencov možno redukovať

  Spracoval(a) : Iveta Michalíkova
Dátum : 30.9.2003
späť
Späť

Poslať
 

Nedostatok kyslíka krátko pred narodením, počas  pôrodu alebo bezprostredne po ňom môže viesť k poškodeniu mozgu novorodencov a je jednou z najčastejších príčin vývojových porúch, vyskytujúcich sa u malých detí.  Vedci z univerzity v Bochume najnovšie objavili, že jeden z liekov, ktorý sa podáva pri mŕtvici, môže znížiť poškodenie mozgu z dôvodu nedostatku kyslíka až o 80 percent.

Proti spomínanému vážnemu ochoreniu však bojuje aj samotná príroda, tvrdia  odborníci z Univerzitnej nemocnice v Bochume. Osvedčilo sa podávanie prírodného kreatínu  budúcim  mamičkám. Lekári prišli taktiež na to, že rozsiahlym škodám, ktoré u novorodencov spôsobuje  nedostatok kyslíka, možno zabrániť ľahkým znížením teploty mozgu približne o  tri stupne Celzia v prvých dvoch hodinách po komplikovanom príchode na svet.  Aplikovaniu  hypotermie mienia odborníci z Bochumu venovať zvýšenú pozornosť v budúcich štúdiách. Pri hľadaní náhrady za poškodené nervové bunky siahli lekári aj po kmeňových bunkách,  získaných z pupočníkovej krvi novorodencov. Ukázalo sa, že tieto bunky sú v laboratórnych podmienkach schopné vyvinúť sa na komplikované nervové bunky.  Odborníci  sústreďujú momentálne svoju pozornosť na mechanizmy, pomocou ktorých by dokázali kmeňové bunky  zaujať svoje miesto v organizme a nahradiť poškodené bunky. 

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!