lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 23 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 31 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 19. Október, , Dnes oslavuje Kristián
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čučoriedkami proti vysokej hladine cholesterolu

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 14.9.2004
späť
Späť

Poslať
 

Kto by nemal rád tieto tmavomodré bobule, ktoré nachádzame pri prechádzkach po lese? Okrem toho, že nás lákajú svojím vzhľadom a výbornou chuťou, obsahujú veľa dôležitých látok prospešných pre zdravie. V súčasnosti sa ich zloženie intenzívnejšie skúma s nádejou, že sa vďaka nim bude dať účinnejšie znížiť hladina cholesterolu.

Látka obsiahnutá v čučoriedkach by mohla v budúcnosti nahradiť lieky na zníženie cholesterolu, pretože pôsobí rovnako ako tieto lieky, ale nespôsobuje ich vedľajšie účinky. Informovala o tom Agnes Rimandová z amerického ministerstva poľnohospodárstva na výročnej konferencii Americkej spoločnosti pre chémiu (ACS) vo Filadelfii.

Vedci identifikovali v čučoriedkach viaceré látky, ktoré majú podobné chemické zloženie ako antioxidačný prostriedok resveratrol, obsiahnutý napríklad v hrozne. U týchto látok zisťovali schopnosť aktivovať v kultivovaných bunkách proteín PPAR-alfa-receptor. Tento receptor hrá dôležitú úlohu pri regulácii hladiny cholesterolu a práve naň pôsobia v súčasnosti používané lieky na zníženie cholesterolu.

Najúčinnejšia bola v experimentoch látka pterostilbén, ktorá aktivovala PPAR-alfa-receptor rovnako dobre ako Ciprofibrat, komerčne vyrábaný liek proti vysokej hladine cholesterolu. Pterostilbén však pôsobil len na recepotor, zatiaľ čo Ciprofibrat ovplyvňuje aj iné metabolické procesy v bunkách.

Hoci sú výsledky pokusov nádejné, vedci varujú pred prehnanými očakávaniami. Zatiaľ sa totiž nevie, či látka z čučoriedok bude rovnako pôsobiť aj na ľudský organizmus. Konzumácia týchto plodov však zdraviu rozhodne neškodí.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!