lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 27. September, , Dnes oslavuje Cyprián
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Aby to nebolelo

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 18.9.2001
späť
Späť

Poslať
 

1.Pred každým cvičením by sa malo telo poriadne zahriať. Vždy preto cvičenie začínajte poriadnu rozcvičkou (napríklad rýchla chôdza alebo poklus na mieste). Zahrievaním svalstva sa snažíme predchádzať kŕčom alebo natiahnutiu svalov. Po dôkladnej rozcvičke sú aj kĺby lepšie pripravené na športové výkony.

2.Pred každým silovým zaťažením roztiahnite vždy tú svalovú partiu, na ktorú je daný cvik určený. Strečing sa dnes používa ako rozcvička takmer pri každom športe.

3. Nikdy nesiahajte až na hranice svojich síl. Keď sa po cvičení neviete ani pohnúť, nepomáhate svojmu telu. Na optimálne spaľovanie tukov je potrebný správny režim. Hovorí sa, že normálne také vypätie síl, pri ktorom sa dá ešte bez námahy rozprávať.

4.Pri cvičení s činkami dbajte na správny výber váhy činky. Tu neplatí priama úmera, že čím je ťažšia činka, tým je lepší výsledok. Činka musí byť taká, aby ste s ňou dokázali cvik viackrát zopakovať.

5.Do posilňovne si so sebou vždy doneste fľašu vody. Pri cvičení sa z organizmu vypotí veľa tekutín, ktoré treba pravidelne dopĺňať. Pri hodine strávenej v posilňovni by mal človek vypiť asi 1,5 litra tekutín.

6.Nikdy necvičte ak máte hocijaký zdravotný problém. Aj obyčajná nádcha alebo dokonca bolesť hlavy sa môže pri silovom vyťažení zmeniť na vážny problém. Radšej sa vždy vyliečte a potom úplne fit hor sa do posilňovne.
Najmä teraz na jeseň je udržiavanie letnej postavy veľmi aktuálne.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!