lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 21. December, , Dnes oslavuje Bohdan
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
NEBOZKÁVAJ MA!

  Spracoval(a) : eva
Dátum : 8.2.2011
späť
Späť

Poslať
 

Opar vraj informuje o naliehavom probléme, nespokojnosti alebo agresii, duševnom napätí a vnútornom konflikte človeka. Či už sa k tomuto tvrdeniu prikloníte alebo nie, celkom iste dáte za pravdu tomu, že opar je nepríjemným sprievodcom, ktorého sa len tak nezbavíme....

 

Opary sú drobné pľuzgieriky naplnené tekutinou; objavujú sa obyčajne na pere, ale môžu byť v podobe vriedkov aj na sliznici ďasien, mäkkého aj tvrdého podnebia či líc. Vírus sa môže dotykom dostať aj do očí, nosa a genitálu. Pľuzgieriky neskôr praskajú a zaschnú do chrastičky; do desiatich dní väčšinou zmiznú. Spiaci vírus vyvolávajúci opary je uložený v nervových bunkách a opary sa preto môžu opakovať v intervaloch niekoľkých týždňov aj rokov. Opar je bolestivé a predovšetkým psychicky veľmi nepríjemné ochorenie.

 

„Opary sú prejavom zlej funkcie čriev. Okolo pier vedie dráha čriev a pokiaľ črevá nefungujú tak, ako majú, tak sa vytvoria opary.“, hovorí fytologička Venuša Studničková. „Mastičky pomôžu len na chvíľku. Z byliniek je možné použiť napríklad silný nálev z medovky: vylúhujte dve až tri lyžičky liečivej bylinky v pohári horúcej vody po dobu päťnástich minút, potom nechajte vychladnúť. Tampónom namočeným v čaji trikrát denne jemne potierajte opar. Veľmi pomôže očista organizmu a už pri prvom svrbení si postihnuté miesto ošetrite kvapkami Citrovital. Je to prírodný prostriedok z jadierok grapefruitu, ktorý obsahuje okrem iného bioflavonoidy. Tie sú veľmi účinným antioxidantom a podporujú imunitné bunky v boji proti infekcii. Odporúčam tiež potierať postihnuté miesto dvakrát až trikrát denne pomocou chumáčika vaty alebo vatovej tyčinky zmesou niekoľkých kvapiek extraktu a polievkovej lyžice oleja. Pri takto ošetrených oparoch býva doba hojenia kratšia.“

Opary sa objavujú, keď je imunitný systém oslabený horúčkou alebo vírusovou infekciou, napríklad pri nachladnutí. Každý, kto trpí recidívami oparov, by mal užívať multivitamínové a minerálne doplnky a to už pri prvých príznakoch. „Výsev oparov môže vyvolať aj únava, menštruácia alebo stres, niekedy len pobyt na slnku či vetre.“, dodáva V. Studničková.

 

Tipy, čo nerobiť, ak už opar máte:

·      Nedotýkajte sa pľuzgierikov: môžete tak prenášať vírus na okolie

·      Používajte vlastný príbor, taniere, poháre a uteráky

·      Opar neškriabte

·      Pozor na zanesenie infekcie do očí

·      Jedzte pivovarnícke kvasnice, hnedú ryžu, obilniny v celku, cesnak, papriku, čerstvé surové ovocie a zeleninu

·      Vyvarujte sa čokolády a orechov

·      Nebozkávajte sa


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!