lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 6 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 14 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 07. Jún, , Dnes oslavuje Robert
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Krása vo svite mesiaca

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 18.9.2001
späť
Späť

Poslať
 

Dbajme o seba v mesačnom rytme

Sú dni, počas ktorých sa niektoré kozmetické úkony podaria nad očakávanie a sú aj také dni, počas ktorých sú efekty nášho úsilia menej uspokojujúce. Preto sa skôr, ako sa rozhodnete venovať čas intenzívnejšiemu ošetrovaniu tela presvedčte, v akej fáze sa práve nachádza Mesiac.

PEELINGY odstraňovanie zrohovatených častí pokožky, čistenie tváre alebo boj proti rozšíreným žilkám treba robiť zásadne v čase ubúdania Mesiaca alebo počas novu. Keď sa Mesiac zmenšuje, pokožka lepšie toleruje silnejší tlak, masírovanie a zlupovanie. Nemusíme sa obávať, že na tele ostanú stopy a jazvičky.

PLNÉ KOZMETICKÉ OŠETRENIE je najvhodnejšie naplánovať si tretí deň po splne Mesiaca.

MASKY a iné spôsoby na intenzívnejšiu výživu, regeneráciu a omladenie pokožky budú účinnejšie v čase, keď Mesiac pribúda. Pokožka v tom čase lepšie prijíma výživné prípravky.

RELAXAČNÉ A UVOĽŇUJÚCE MASÁŽE budú účinnejšie, ak sa im podrobíme v čase ubúdajúceho Mesiaca. Tieto dni sú najvhodnejšie aj pre liečebné, posilňujúce a regeneračné masáže.

BOJUJEME S CELULITÍDOU anticelulitídové krémy a gély pôsobia najúčinnejšie vtedy, ak kúru začneme prvý deň po splne Mesiaca. Keď sa Mesiac zmenšuje, rýchlejšie sa rozlúčime s nadmerným množstvom tukového tkaniva. Po nove, keď sa strieborný kosák začína opäť zväčšovať, vo zvýšenej miere dbáme na anticelulitídovú diétu. Jeme pokrmy bohaté ma vitamíny a minerálne látky (zeleninu a ovocie), pijeme redukčný čaj. V tomto období si môžeme častejšie dopriať kúpeľ s výťažkami z morských rias – bude najúčinnejší.

MANIKÚRA A PEDIKÚRA nás skrášlia na dlhší čas, ak si na ňu vyhradíme čas v dni, keď sa Mesiac zmenšuje. Ošetrené nechty narastú zdravšie a silnejšie.

VLASY Niekedy stačia dva pohyby hrebeňom a vlasy sadnú presne tak, ako ich chceme mať a niekedy si s neposlušnými pramienkami neporadíme ani napriek dlhšej námahe. Aj tu je na vine Luna. Tajomstvá rozhodujúceho vplyvu striebornej planéty poznali majstri hrebeňa už v stredoveku a v nepriaznivé dni odmietali poskytovať svoje služby.
Ak máme jemné, skôr redšie vlasy, mali by sme si na strihanie vybrať obdobie novu alebo ubúdajúceho Mesiaca. Vlasy narastú omnoho silnejšie a hustejšie.
Najlepší termíny na vitamínové kúry na poslinenie vlasov sú v čase, keď Mesiac vstupuje do splnu. V tomto čase by ich mali aplikovať najmä páni, ktorým robia starosti vypadávajúce vlasy.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!