lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 28 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 23. Október, , Dnes oslavuje Alojzia
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Doktor Frankenstein

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 26.4.2001
späť
Späť

Poslať
 

Myšlienkou transplantácie hlavy, ako celku, sa doktor White zaoberá už dlhé roky. Rozhodne nie je šialený vedec, ktorý chce vytvoriť nové ľudské monštrum. Je to človek, ktorý si plne uvedomuje, čo takýto radikálny zásah obnáša a sám o svojej práci tvrdí: „Vôbec nie som nebezpečný. Naopak by som chcel ľuďom ponúknuť pomoc.“ Nápad vznikol preto, lebo vo svojej dlhoročnej lekárskej praxi videl už umierať množstvo ľudí, ktorí mali ochrnuté telo, ale mozog im pracoval lepšie ako zdravým ľuďom. White sa nevydržal dívať na to, ako títo ľudia psychicky trpeli a tak sa začal zaoberať technickými detailmi, ako by sa dala transplantovať celá hlava. Skúšky začali na zvieratách a operáciách mŕtvych, aby zistil ako oddeliť hlavu od tela. Na opiciach potom doviedol celý proces transplantácie až do konca. Pokusné zvieratá doteraz vždy ostali aj tak ochrnuté a po pár hodinách na prístrojoch, umierali.
Doktor White má momentálne novú obeť. Ani veľké neúspechy neodradili dobrovoľníka Craiga Vetivitza od operácie, Chce sa nechať operovať za každú cenu. Profesor tvrdí: “Ak bude táto operácia úspešná, môžeme udržať pri živote aj geniálny Hawkingov mozog.“ A Hawking dodáva, že mu aj tak nič iné nezostáva.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!