Máte aj vy doma neposedného školáka a už vám dochádzajú nápady, ako ho zamestnať? Zahrajte sa! S rôznymi spoločenskými hrami sa vaša ratolesť nielen zabaví, ale aj niečo priučí.
Hra je hlavná a formatívna aktivita dieťaťa. Prostredníctvom hry sa dieťa naučí oveľa viac, ako v prípade sileného sedenia nad knihami. V súčasnosti máte k dispozícii množstvo druhov hier, ktoré dieťa zaujmú a zároveň ho niečo naučia. Spoločenská hra Tik Tak Bum od spoločnosti Piatnik je zábavným prepojením precvičovania reflexov, koordinácie a slovnej zábavy. Variant hry pre deti od 12 rokov a Tik Tak Bum Junior od 5 rokov motivuje deti k rýchlej tvorbe slov spojených s obrázkom na kartičke v piatich svetových jazykoch. A to všetko pri posúvaní tikajúcej bomby!
Strategické myslenie zase rozvíja spoločenská hra Anti-monopoly, založená na revolučnej myšlienke zapojenia do hry okrem monopolistov aj konkurenciu, či hra Othello, kde sa hráči snažia zajať protivníkove kamene a otočiť ich na svoju stranu. Množstvo zábavy si užije celá rodina aj s edukačnými hrami určenými pre deti v predškolskom veku. Zacinkať si môžete so svojou ratolesťou pri hre Cink Junior, ktorá rozvíja postreh a rýchlu reakciu. Sústredenie a kombinačné schopnosti „kde je vľavo a kde vpravo?“ si s vašimi ratolesťami precvičíte napríklad pri hre Reflexx.
,,Cieľom edukačných hier je zaujať pozornosť dieťaťa natoľko, aby si podvedome rozvíjal fantáziu a slovnú zásobu, precvičoval koordináciu, reakcie a sústredenie. Autori hier vytvárajú hry šité na mieru pre všetky vekové kategórie tak, aby okrem zábavnej funkcie mali aj túto pridanú hodnotu,“ vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha.
toto: Piatnik