lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 18 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 27. September, , Dnes oslavuje Cyprián
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ako si získať sympatie

  Spracoval(a) : Natália Krížová
Dátum : 24.10.2002
späť
Späť

Poslať
 

Chceli by ste mať značný okruh srdečných priateľov?  Nie je to také ťažké. Umeniu, ako si získavať priazeň ľudí, sa dá postupne naučiť.

Prejavujte záujem
S ľuďmi sa srdečne zdravte. Keď sa s niekým rozprávate, buďte predovšetkým pozorným poslucháčom. Nehovorte celý čas o sebe. Pamätajte, že osoby, ktoré stretávate, sú väčšinou omnoho viac zaujaté svojimi problémami ako vecami, ktoré trápia vás.

Starostlivo vyberajte slová
Vyhýbajte sa necitlivému hodnoteniu iných ľudí. Nikto nie je rád, keď naňho útočia alebo podrobujú ho kritike, najmä ak sa to deje vo väčšej spoločnosti. Ak už musíte niekomu niečo vytknúť, urobte to čo najcitlivejšie – podľa  možnosti medzi štyrmi očami.

Akceptujte názory iných
Vyhýbajte sa zvratom ako ,,To nie je pravda!“ ,,Nemáš pravdu!“ Vzbudzujú okamžitý odpor poslucháča alebo dokonca až agresiu. Ak chcete niekomu povedať že sa mýli, snažte sa o štipku diplomacie. Môžete začať napríklad takto :,,Máš naozaj zaujímavé názory, ale podľa mňa...“

Nebojte sa slabosti
Nebojte sa priznať k chybám. Ľudia vôbec netúžia po ideáloch. Vedomosti a kompetentnosť síce vzbudzujú našu úctu, ale práve naše slabosti nás robia prístupnejšími.

Zachovávajte tajomstvá
Nezabúdajte, že ľudí nič neodstraší viac ako odhalenie, že sme prezradili ich tajomstvá, ktoré nám zverili v dôvere, že si ich necháme pre seba.

Neprinášajte zlé správy
Ak nemusíte, neponáhľajte sa s odovzdávaním zlých správ. Obyčajne nemáme radi hlásateľov, ktorí nás informujú o zvýšení cien alebo daní. Sympatiami zväčša obdarúvame tých ľudí, ktorí nám prinášajú priaznivé správy.

Vyhýbajte sa hádkam
Neveďte s nikým dlhodobé a zaťaté spory. S každým spolubesedníkom sa snažte nájsť spoločné body. Nechcite mať vždy posledné slovo, najmä vtedy, ak v diskusií beztak vediete. Dovoľte spolubesedníkovi zachovať si tvár. Ak na vás niekto kričí, skúste ovládnuť svoj hnev a nedvíhajte hlas. Ak sa hlučne správajú dvaja ľudia, je ťažké dospieť k porozumeniu.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!