lady.sk
AKLINIK B 468X60

REKLAMA
MOBIVENAL banner 109x109 sutaz
 
 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 8 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 03. Júl, , Dnes oslavuje Miloslav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Viac ako štvrtina talianskych mužov zostáva pri rodičoch aj po tridsiatke

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 2.2.2005
späť
Späť

Poslať
 

Čoraz viac dospelých talianskych mužov sa nedokáže odpútať od maminej sukne. V priebehu uplynulých desiatich rokoch sa počet "mammoni", ako v Taliansku volajú mamičkiných maznáčikov, zdvojnásobil.
    
V spoločnej domácnosti s rodičmi býva približne 27 percent všetkých 30-34-ročných mladých mužov. Finančné dôvody sú pritom často len zásterkou. Prílišná závislosť mladých Talianov od matky dokonca vážne ohrozuje povesť talianskych mužov ako známych  milovníkov. Zvyk zostať mamičkiným miláčikom čo najdlhšie spôsobuje starosti aj generácii rodičov. Chlapci sa čoraz tvrdohlavejšie zdráhajú ukázať, že už dospeli, zato si od servisu pod overenou značkou  "Hotel Mamma" nárokujú bezchybné služby.
    
Na druhej strane je však pravdou, že sa nájde dosť talianskych žien, ktoré len neradi opúšťajú úlohu obetavej mamy a svojmu synčekovi žehlia košele často aj vtedy, keď je už ženatý - alebo mu nosia jedlo priamo do domu a riskujú tým konflikty s nevestami. Mladí muži nezostávajú doma len kvôli tomu, že prídu o prácu alebo majú nízky plat. Taliansko je ešte stále krajinou, kde sa človek dostáva k lepšiemu postaveniu predovšetkým pomocou rodinných kontaktov.
    
Sociológ Franco Ferrarotti však upozorňuje, že dlhodobým pobytom u rodičov strácajú mladí Taliani chuť zdolávať prekážky a začína im chýbať prirodzené sebavedomie. Táto skutočnosť negatívne zasahuje aj do milostného života mladých mužov. V tejto oblasti preberajú iniciatívu čoraz častejšie dievčatá a ženy, čo talianskych mladíkov frustruje ešte viac.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!