lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 09. December, , Dnes oslavuje Izabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Najčastejšími ochoreniami na cestách sú hnačky a zápaly

  Spracoval(a) : Zuzana Konečná
Dátum : 29.7.2005
späť
Späť

Poslať
 

Zápaly dýchacích ciest, zápal pečene či sexuálne prenášané ochorenia a hnačky sú najčastejšími ochoreniami, ktoré možno získať na cestách. Pravdepodobnosť ochorieť na infekčnú chorobu závisí od dĺžky pobytu a hygienického zabezpečenia miesta pobytu.

Pri ceste na dovolenku sa deti lepšie adaptujú na klimatické rozdiely a zmeny časových pásiem ako dospelí. Nižšia je však ich odolnosť voči chorobám, napríklad u dieťaťa sa môžu prejaviť príznaky akútnej dehydratácie už v priebehu niekoľkých hodín.

Pri cestovaní lietadlom môžu byť niekedy deti stresované zmenami tlaku v kabíne najmä pri štartovaní a pristávaní. Preto sa preventívne dáva deťom tvrdý cukrík či žuvačka, lebo prehĺtaním a žuvaním sa vyrovná tlak a tak možno predísť bolestiam v ušiach. Niekoľkohodinový pobyt v lietadle a prekročenie časových pásiem môže viesť k únave, bolestiam hlavy, podráždenosti či až k nezvládnutému správaniu detí, píše sa v informácii ÚVZ SR.

Pri cestovaní do tropických alebo subtropických oblastí treba predchádzať úpalu alebo prehriatiu organizmu. Lekársku pomoc treba vyhľadať, ak nie je možný dostatočný prívod tekutín a postihnutý zvracia. Deti by mali byť očkované proti osýpkam, mumpsu, rubeole, detskej obrne, záškrtu, čiernemu kašľu, tetanu, vírusovej hepatitíde typu B a hemofilovým invazívnym ochoreniam. Tieto očkovania sú zaradené v imunizačnom programe Slovenskej republiky. V lekárničke, ktorú by dovolenkári mali mať so sebou, by mali byť analgetiká na bolesť a horúčku, antihistaminiká na poštípanie a pohryznutie či lieky na dezinfekciu, ktoré by použili pri tzv. cestovateľských hnačkách. Balíček prvej pomoci by mal obsahovať aj obväzy, leukoplast, nožničky, antibiotickú masť, opaľovacie krémy a repelenty na odpudenie hmyzu.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Pred dovolenkou hlavne do exotickej krajiny si myslím, že by nemali byť očkované iba deti, ale aj dospelí. Počula som o prípadoch,kedy si hepatitídu doniesli ľudia aj z Egypta (čo sa na druhej strane ani nečudujem). Určite je lepšie sa preventívne zaočkovať ako si potom trhať vlasy...
Neregistrovaný - Dara, 31.7.2007 11:33
Podla mna by male deti vobec nemali chodit do tropickych krajin a riskovat zavazne ochorenia,horucavy ake u nas nemame atd.
Neregistrovaný - Sandra, 22.10.2007 00:16
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!