lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 09. December, , Dnes oslavuje Izabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dovolenka na Slovensku je čoraz populárnejšia

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 27.9.2013
späť
Späť

Poslať
 

Dovolenka na Slovensku je medzi rodinami s deťmi čoraz populárnejšia. Vyplýva  to z prieskumu, ktorý formou online ankety realizoval portál rodinka.sk.

Online anketu zameranú na preferencie slovenských rodín pri výbere dovolenkovej destinácie uskutočnil portál rodinka.sk v spolupráci s Hotelom Salamandra, ktorý sa nachádza v Štiavnických vrchoch. Ankety sa zúčastnilo 887 respondentov z celého Slovenska a vyplýva z nej, že Slováci začínajú opäť objavovať krásy rodného kraja. Až 43 % ľudí preferuje pri výbere letnej dovolenky Slovensko pred zahraničím. Prekvapivo len 5 % z respondentov odpovedalo, že  dovolenku trávia zvyčajne pri mori a 25 % priznalo, že každý rok je to inak – raz idú na dovolenku do zahraničia, inokedy zostanú na Slovensku. Výsledky ankety Hotela Salamandra sa zhodujú so štatistikami z partnerského horského hotela Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách.

„Podľa našich interných štatistík sa pobyty Slovákov predlžujú. Počas dovoleniek trávia na Slovensku viac času ako v minulosti. Tento trend potvrdzuje aj Horský hotel Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách, kde strávia hostia priemerne 2,2 dňa, čo je o pol dňa viac ako minulý rok. Ide o najvyššie položený horský hotel, dĺžka návštev preto nie je štandardná, no napriek tomu nás teší, že sa predlžuje. Čo sa týka celkového počtu strávených nocí, stúpol nám medziročne o takmer 7 %,“ povedal riaditeľ hotela Salamandra a Horského hotela Sliezsky dom Michal Hacker.

Spoločnosť Azet.sk zrealizovala v auguste v rámci kampane Spoznávajme Kvalitu z našich regiónov podobný prieskum, ktorý tiež sledoval preferencie Slovákov pri výbere dovolenkovej destinácie. Výsledky takisto poukázali na rastúcu popularitu slovenských regiónov - až 88 % respondentov by uvažovalo nad víkendovým pobytom, či dovolenkou strávenou na Slovensku, ak by boli viac informovaní o zaujímavých miestach a dobrých službách v regiónoch Slovenska. V tom čase tvrdilo 30 % opýtaných , že dovolenku bude tráviť doma, 33 % plánovalo, že sa vyberie niekde na Slovensko a len 16 % priznalo, že bude dovolenkovať  v zahraničí.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!