lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 4 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 21 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 05. Júl, , Dnes oslavuje
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dovolenka na Slovensku je čoraz populárnejšia

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 27.9.2013
späť
Späť

Poslať
 

Dovolenka na Slovensku je medzi rodinami s deťmi čoraz populárnejšia. Vyplýva  to z prieskumu, ktorý formou online ankety realizoval portál rodinka.sk.

Online anketu zameranú na preferencie slovenských rodín pri výbere dovolenkovej destinácie uskutočnil portál rodinka.sk v spolupráci s Hotelom Salamandra, ktorý sa nachádza v Štiavnických vrchoch. Ankety sa zúčastnilo 887 respondentov z celého Slovenska a vyplýva z nej, že Slováci začínajú opäť objavovať krásy rodného kraja. Až 43 % ľudí preferuje pri výbere letnej dovolenky Slovensko pred zahraničím. Prekvapivo len 5 % z respondentov odpovedalo, že  dovolenku trávia zvyčajne pri mori a 25 % priznalo, že každý rok je to inak – raz idú na dovolenku do zahraničia, inokedy zostanú na Slovensku. Výsledky ankety Hotela Salamandra sa zhodujú so štatistikami z partnerského horského hotela Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách.

„Podľa našich interných štatistík sa pobyty Slovákov predlžujú. Počas dovoleniek trávia na Slovensku viac času ako v minulosti. Tento trend potvrdzuje aj Horský hotel Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách, kde strávia hostia priemerne 2,2 dňa, čo je o pol dňa viac ako minulý rok. Ide o najvyššie položený horský hotel, dĺžka návštev preto nie je štandardná, no napriek tomu nás teší, že sa predlžuje. Čo sa týka celkového počtu strávených nocí, stúpol nám medziročne o takmer 7 %,“ povedal riaditeľ hotela Salamandra a Horského hotela Sliezsky dom Michal Hacker.

Spoločnosť Azet.sk zrealizovala v auguste v rámci kampane Spoznávajme Kvalitu z našich regiónov podobný prieskum, ktorý tiež sledoval preferencie Slovákov pri výbere dovolenkovej destinácie. Výsledky takisto poukázali na rastúcu popularitu slovenských regiónov - až 88 % respondentov by uvažovalo nad víkendovým pobytom, či dovolenkou strávenou na Slovensku, ak by boli viac informovaní o zaujímavých miestach a dobrých službách v regiónoch Slovenska. V tom čase tvrdilo 30 % opýtaných , že dovolenku bude tráviť doma, 33 % plánovalo, že sa vyberie niekde na Slovensko a len 16 % priznalo, že bude dovolenkovať  v zahraničí.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!