lady.sk
AKLINIK B 468X60

REKLAMA
MOBIVENAL banner 109x109 sutaz
 
 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 24 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 29. Február, , Dnes oslavuje
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dva poháre mlieka nielen pre zdravé kosti a zuby

  Spracoval(a) : Eva
Dátum : 30.9.2014
späť
Späť

Poslať
 

Pestrá strava, obsahujúca všetky biologicky významné látky, je základom výkonnosti a zdravia ľudí. Čím je človek mladší, tým je na optimálne zloženie výživy citlivejší. Mimoriadne postavenie má u dojčených detí materské a u dospelých najmä kravské mlieko. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy. Medzi odborníkmi vo všeobecnosti panuje názor, že mlieko je komplexnou a takmer dokonalou potravinou, sú v ňom totiž v primeranom množstve a optimálnom pomere zastúpené mnohé kľúčové látky potrebné pre plnohodnotný život.

 

Dva poháre mlieka (2 x 2 dl). To je ideálna porcia zdravia, ktorú by ste mali svojmu telu dopriať každý deň. Nielen, že ho energeticky nakopnete a chuťovo mu ulahodíte, ale predovšetkým mu dodáte celé spektrum dôležitých živín. Prečo sa cítime dobre a ktorým látkam, bohato zastúpeným v mlieku, môžu naše kosti, zuby a svaly vďačiť za svoje správne fungovanie?

 

Vápnik (v 2 pohároch mlieka je až 60 percent odporúčanej dennej potreby) je základným stavebným prvkom pri tvorbe kostí a zubov. Je nevyhnutný pre správnu činnosť nervovej a svalovej sústavy. Vyššia hladina vápnika v tele pomáha aj pri chudnutí, pretože podporuje štiepenie tuku a zabraňuje tvorbe nových tukových buniek.

 

Vitamín D (50 percent dennej potreby) pomáha telu zužitkovať vápnik a zlepšiť mineralizáciu kostí.

 

Riboflavín (48 percent dennej potreby) umožňuje premeniť jedlo na energiu.

 

Fosfor (40 percent dennej potreby) je nevyhnutný na tvorbu a udržanie pevných kostí.

 

Bielkoviny (32 percent dennej potreby) obsahujú všetky dôležité aminokyseliny potrebné pre stavbu silných svalov a regeneráciu tých poškodených. Sú takisto veľmi dôležité na obnovu energie vynaloženej pri fyzickej záťaži a pohybe.

 

Vitamín B12 (26 percent dennej potreby) je nevyhnutný na tvorbu červených krviniek, ktoré zabezpečujú prenos kyslíka z pľúc do pracujúcich svalov.

 

Zinok (24 percent dennej potreby) posilňuje vlasy a nechty.

 

Draslík (22 percent dennej potreby) sa podieľa na správnom fungovaní svalov.

 

Vitamín A (20 percent dennej potreby) prispieva k zdravému zraku, pomáha regulovať rast buniek a podporuje imunitný systém.

 

Niacín (20 percent dennej potreby) je dôležitý na bežnú činnosť viacerých enzýmov v tele a podieľa sa na metabolizme cukrov a nasýtených kyselín. Spolu s horčíkom (20 percent dennej potreby) je spúšťačom viacerých dôležitých procesov v organizme.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!