lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 11 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 53 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 22. Január, , Dnes oslavuje Zora
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Teleobjektív AF-S NIKKOR 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR – vylepšená klasika

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 19.3.2013
späť
Späť

Poslať
 

Spoločnosť Nikon dnes oznamuje nový teleobjektív formátu FX s rozsiahlou ohniskovou vzdialenosťou 80400 mm a vynikajúcou optickou konštrukciou.

 

Dlho očakávaná inovácia mimoriadne obľúbeného teleobjektívu AF 80400 mm od spoločnosti Nikon, nový teleobjektív AF-S 80400 mm f/4,5–5,6G ED VR, je vybavený vylepšenou optickou konštrukciou, ktorá ľahko spĺňa požiadavky dnešných digitálnych jednookých zrkadloviek.

 

Objektív je ideálny na fotografovanie divokej prírody, krajín alebo športu a spĺňa všetko, čo sa očakáva od teleobjektívov strednej až najvyššej triedy. Ponúka tiež vynikajúci optický výkon v rozličných podmienkach a systém stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon umožňuje používať až o 4 kroky dlhší expozičný čas v celom rozsahu priblíženia – aj pri ohniskovej vzdialenosti 400 mm.

 

Zurab Kiknadze, produktový manažér oddelenia objektívov, príslušenstva a softvéru spoločnosti Nikon Europe, povedal:

„Vydanie pôvodného objektívu AF 80–400 mm od spoločnosti Nikon bolo niečo ako revolúcia. Ako prvý z objektívov NIKKOR v sebe spájal prevratnú technológiu stabilizácie obrazu s flexibilným teleobjektívom a relatívne kompaktnou, všestrannou konštrukciou, a rýchlo sa tak stal obľúbeným. Inovovaná verzia AF-S pre novú generáciu digitálnych jednookých zrkadloviek teraz poskytuje výrazne lepší mechanizmus automatického zaostrovania, účinnejší systém stabilizácie obrazu a vylepšenú optickú konštrukciu. Sme si istí, že tento objektív bude ako správny nástupca stavať na úspechoch svojho predchodcu.“

 

Špičková optika

Nová vylepšená optická konštrukcia je vytvorená s ohľadom na rýchle digitálne jednooké zrkadlovky s vysokým rozlíšením a obsahuje 20 prvkov v 12 skupinách. Objektív je vybavený antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon, štyrmi prvkami zo skla ED (extrémne nízky rozptyl) a jedným prvkom zo skla Super ED na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov v rozličných podmienkach. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat redukuje reflexy a závoj a prvky zo skla ED pomáhajú korigovať prejavy chromatickej vady, ktorá sa môže vyskytnúť hlavne pri dlhšej ohniskovej vzdialenosti.

 

Výhoda štyroch krokov

Na zlepšenie stability v širokom rozsahu ohniskových vzdialeností poskytuje funkcia stabilizácie obrazu (VR) korekciu zodpovedajúcu času uzávierky kratšiemu približne o štyri kroky. Normálny a aktívny režim funkcie stabilizácie obrazu (VR) poskytujú stabilný obraz pri rôznych úrovniach vibrácií a frekvenciách pohybu fotoaparátu, kým automatická detekcia použitia statívu znižuje vibrácie pri snímaní v prípade fotoaparátu upevneného na statíve.

 

Zaručená spoľahlivosť

Výhodná kombinácia širokého rozsahu ohniskových vzdialeností 80400 mm a relatívne kompaktného prevedenia dáva tomuto objektívu neuveriteľnú schopnosť prakticky plniť väčšinu požiadaviek teleobjektívu. Pomocou prepínača obmedzenia rozsahu zaostrenia, ktorý ponúka dve nastavenia („FULL“ a ∞-6 m), môžete skracovať čas zaostrovania pri snímaní zo špecifickej vzdialenosti. Automatické zaostrovanie funguje, aj keď je telekonvertor (1,4×) nasadený na fotoaparáte kompatibilnom so svetelnosťou f/8.

Mimoriadne spoľahlivá, kvalitná a ergonomická konštrukcia sa skladá z kovového bajonetu s gumeným tesnením odolným voči vplyvom počasia na ochranu pred nečistotami. Integrovaná aretácia tubusu objektívu zabraňuje vysunutiu tubusu vplyvom vlastnej hmotnosti, keď sa objektív nepoužíva.

 

Objektív sa dodáva vrátane krytky (LC-77), slnečnej clony (HB-65), puzdra (CL-M2) a odnímateľnej otočnej statívovej pätky, ktorá zlepšuje rovnováhu a umožňuje komfortnejšiu zmenu orientácie na šírku a výšku pri umiestnení fotoaparátu na statív.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!