lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 5 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 31 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 17. Január, , Dnes oslavuje Nataša
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Už 6. júna odštartuje tretí ročník celoštátneho vzdelávacieho programu „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 4.6.2013
späť
Späť

Poslať
 

Tretí ročník celoštátnej roadshow „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“ odštartuje už vo štvrtok 6. júna v Žiline. Akcia sa zameriava na rozšírenie povedomia o dôležitosti dentálnej hygieny. Tento rok prebehne na 18 miestach v okolí nákupných centier a námestí po celom Slovensku. Návštevníci budú mať opäť možnosť  bezplatne sa podariť s kvalifikovanými odborníkmi z oblasti dentálnej hygieny. K dispozícii budú taktiež informačné materiály a vzorky žuvačiek bez cukru. Predchádzajúce dva ročníky boli veľmi úspešné a dokázali prilákať viac ako 76 000 návštevníkov. Vzdelávať ľudí v oblasti dentálnej hygieny vyrazí aj tento rok veľký kamión s kompletným vybavením.


Hoci v západných krajinách patrí pravidelná návšteva dentálnej hygieničky k bežným záležitostiam, my Slováci s ňou stále bojujeme a pravidelne svoj chrup dentálnej hygieničke zveruje len 45 % z nás. Rovnako tak medzizubné pomôcky používa pravidelne necelá tretina Slovákov*. Práve tento postoj chce zmeniť celoštátna akcia „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“, ktorej tretí ročník odštartuje 6. júna v Žiline a pokryje celé Slovensko.

  

16 slovenských miest

 

Tento rok  na 18 miestach v 16 mestách po celom Slovensku budú mať návštevníci možnosť stretnúť sa s dentálnou hygieničkou a stomatológom, ktorí ľuďom poradia, ako sa správne starať o svoje zuby. Do akcie bude zapojený kamión, v ktorom bude k dispozícii plne vybavená stomatologická ambulancia. Umiestený bude pri nákupných centrách a na námestiach najväčších slovenských miest. V kamióne budú odborníci, s ktorými budete môcť konzultovať svoje problémy ohľadom dentálnej hygieny, získať informačné materiály a taktiež žuvačky Orbit bez cukru, ktoré sú ideálnym doplnkom v starostlivosti o ústnu dutinu a vzorky pasty Colgate. Všetci návštevníci si budú môcť pozrieť edukatívne video alebo vyplniť dotazník a zasúťažiť si tak o hodnotné ceny. 

 

Orbit Klub je odborná platforma, ktorá sa dlhodobo zameriava na dôležitosť dentálnej hygieny. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch  sa nám podarilo spolu osloviť viac ako 76 000 obyvateľov v celej republike. Dúfame, že sa nám aj tento rok podarí zaujať a informovať čo najväčší počet ľudí. Veríme, že je to správny spôsob, ako motivovať ľudí ku správnej starostlivosti o ústnu hygienu a zbaviť ich strachu z návštevy dentálnej hygieničky,“ hovorí Jana Přerostová, brand manažérka značky Orbit.

 

Na Slovensko z Českej republiky

 

Projekt „Orbit - Zdravý úsmev pre každého" sa uskutoční v Slovenskej republike už tretíkrát. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch bude akcia mieriť na Slovensko zo susednej Českej republiky. Za posledné dva roky sa v oboch krajinách podarilo osloviť takmer 150 000 ľudí a získať od nich takmer 19 000 vyplnených dotazníkov na tému dentálna hygiena. Podujatie, ktoré v rámci zubného zdravia obyvateľov Česka a Slovenska organizuje výrobca žuvačiek bez cukru, značka Orbit, sa stretlo s veľkým úspechom aj u odbornej verejnosti. Tento rok je opäť odborným garantom podujatia Asociácia dentálnych hygieničiek.


A prečo je vlastne dôležité dbať na dentálnu hygienu?

 

Hlavným dôvodom je fakt, že zdravý a správne čistený zub nemôže ochorieť. Kým lekár spravidla rieši problémy, ktoré už nastali, dentálna hygienička vám pomôže im predchádzať,“ hovorí Ľubica Trebichalská z Asociácie dentálnych hygieničiek Slovenska. Ak chcete mať zdravé a krásne zuby ako z obrázku, musíte si ich vedieť správne vyčistiť. V takom prípade navštívte projekt „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“, kde sa dozviete všetko potrebné o dentálnej hygiene.


Kde a kedy sa projekt Zdravý úsmev objaví:

 

Deň

Dátum

Mesto

Lokácia

štv

06.06.13

Žilina

Tesco

pia

07.06.13

Martin

Mesto - Prior

so

08.06.13

Poprad

OC MAX

ne

09.06.13

Košice

Optima

pon

10.06.13

Prešov

Tesco

ut

11.06.13

Lučenec

Tesco

str

12.06.13

Levice

City Park

štv

13.06.13

Nové Zámky

NC Aquario

pia

14.06.13

Nitra

OC MAX

so

15.06.13

Zvolen

Europa Shopping Center

ne

16.06.13

Banská Bystrica

Europa Shopping Center

pon

17.06.13

Prievidza

Námestie Slobody

ut

18.06.13

Trenčín

Mierové námestie

str

19.06.13

Piešťany

Tesco

štv

20.06.13

Trnava

OC MAX

pia

21.06.13

Bratislava

Tesco Zlaté piesky

so

22.06.13

Bratislava

OC Danubia

ne

23.06.13

Bratislava

Eurovea

 

Na každom mieste bude akcia prebiehať od 10:00 do 18:00. Akcia sa koná aj za nepriaznivého počasia.

 

Súťažte a vyhrajte

 

V rámci roadshow „Orbit – Zdravý úsmev pre každého“ prebieha na všetkých miestach súťaž. Ak vyplníte spolu s hosteskami krátky dotazník o dentálnej hygiene, odpoviete na súťažnú otázku a vylníte svoje kontakty, môžete vyhrať

3 x elektronickú kefku Sonicare FlexCare v hodnote 160 €, DVD E-Zubár a 12 balíčkov žuvačiek Orbit. Pre ďalších 7 súťažiacich je pripravený DVD E-Zubár, zásoba žuvačiek Orbit a balíček produktov značky Colgate. Úplné pravidlá spotrebiteľskej súťaže „Orbit - Zdravý úsmev pre každého 2013 SR“ nájdete na www.orbitklub.sk.

 

 

 * Prieskum Orbit Klubu z roku 2012 medzi viac ako 3 500 obyvateľmi SR.


Orbit Klub je dlhodobý vzdelávací program pre laickú i odbornú verejnosť (zubní lekári, dentálne hygieničky). Jeho cieľom je zvyšovať povedomie o dôležitosti komplexnej dentálnej hygieny počas celého života človeka a posilňovať komunikáciu medzi lekárom, pacientom a dentálnou hygieničkou. Orbit Klub sa snaží klásť dôraz na prevenciu a budovať u verejnosti pocit zodpovednosti za svoje zubné zdravie. Medzi hlavné aktivity Orbit Klubu patrí napr. webová stránka www.OrbitKlub.sk, vzdelávací seriál E-Zubár, spolupráca s odborníkmi, príprava informačných materiálov pre odborníkov a realizácia pravidelných výskumov na tému zubné zdravie. Databázu zubných lekárov a dentálnych hygieničiek nájdete na adrese www.OrbitKlub.sk.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!