lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 69 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 30 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 19. Január, , Dnes oslavuje Drahomíra
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Po dovolenke s čistou hlavou

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 14.8.2013
späť
Späť

Poslať
 

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde. Či už si užívame relax nakúpený na jar alebo ešte len čakáme na ten náš „last minute“, zaslúžený oddych po roku v práci nám prevetrá peňaženku jedna radosť. Aby sme po slnení a cestovaní bez ujmy opäť v septembri naplno nabehli na pracovné, školské i rodinné povinnosti, pozrime sa, ako sa udržať v dobrej finančnej kondícii.

 

Účty za pozdravy z ciest

Už pred cestou najmä do zahraničia by ste si mali byť istí, či je váš mobil a internet nastavený podľa vašich potrieb. Určite sa oplatí venovať pár minút telefonátu s operátorom alebo návšteve na obchodnom mieste a informovať sa, koľko vás budú stáť hovory, esemesky, ememesky či listovanie na internete. Oprášte i manuál telefónu, hlavne čo sa zamedzeniu prenosu dát týka. Jedným dotykom tak môžete zabrániť malej katastrofe na faktúre. Pamätajte, že telefón v rukách malých detí či tínedžerov na dovolenke, zvlášť keď sa nudia, nie je rozumná zábava.

 

Z pláže do práce, do školy

September je pre naše peňaženky hotový postrach, ak s ním vopred nepočítame. Určite nepočkajú rôzne školské poplatky, električenky, stravné lístky, internát pre tých starších, jazykovka či tanečná. Ak máte doma maturanta a na obzore stužkovú, musíte byť o krok vpredu.

 

Dovolenka na splátky

Ak ste oddychovali za peniaze požičané z banky alebo nebankovky, pri ich splácaní rozhodne letný režim neplatí. Aj odložená, „odpustená“ alebo iná zvýhodnená splátka úveru má svoj začiatok. Nezabúdajte ani naj financie z kreditnej karty či povoleného prečerpania na účte. Tie často ako „úverové“ ani nevnímame, ale takisto majú svoju splátku a úrok.Výdavky na domácnosť

Tu jednoducho nemôže byť nula. Výdavky na domácnosť sú podstatnou položkou pri každej žiadosti o úver a banky naozaj vedia prečo. Potrebujeme jesť, tankovať do auta, platiť telefóny, nájomné .... Túto časť rozpočtu by sme určite podceniť nemali.

 

Zľavy na každom kroku

Zľavy v obchodoch nás lákajú po celý rok, a prečo si nenakúpiť do zásoby! Ak sa necháte s vášňou ale bez rozumu vtiahnuť do siete obchodníkov, potom môžete racionálne položky v rodinnom rozpočte jednoducho zmazať! Potrebujete niektoré veci len preto, že „sa to oplatí“? Tí čo nepoznajú mieru a svoje možnosti, sa často ani nepýtajú, nie to aby si na túto otázku odpovedali.

 

Pozor, budú aj Vianoce!

Možno sa pousmejete,  no každý z nás počíta po dovolenke dni, keď september ubehne ako voda, október ešte rýchlejšie a novembrové dušičky s vianočnou výzdobou už dávajú jasný signál, že koniec roka klope na dvere.... Oplatí sa do rodinného rozpočtu už teraz zahrnúť aj tento „čas radosti a pokoja“, čo poviete?„Pred  zostavením rozpočtu je potrebné viesť si minimálne dva mesiace podrobnú evidenciu všetkých príjmov a výdavkov. Bude vám stačiť obyčajný zošit, v ktorom urobíte päť stĺpcov – dátum, popis položky, príjem, výdavok, zostatok. Každý príjem, ale taktiež aj každý výdaj dôsledne zaznamenajte. Tak získate prehľad, kam sa vám peniaze za ten mesiac rozkotúľali a odkiaľ k vám peniaze prišli. Po získaní tohto prehľadu si zostavíte rozpočet na nasledujúci mesiac.  Po skončení mesiaca rozpočet vyhodnoťte, t.j. zistite v akom vzťahu sú príjmy. Ak boli vaše výdavky vyššie ako príjmy musíte sa snažiť znížiť výdavky, zvýšiť príjmy alebo oboje. Z evidencie a rozpočtu už viete, na čo ste koľko minuli a môžete niektoré výdavky začať škrtať,“ radí Marián Kolembus z Provident Financial.

 

 

Náš tip na zostavenie rodinného rozpočtu: www.skolarodinnychfinancii.sk.
Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!