lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 53 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 22. Január, , Dnes oslavuje Zora
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Tanečné predstavenie TRAJA SPOLU

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 23.10.2013
späť
Späť

Poslať
 

Divadlo Nová scéna pripravilo ako druhú premiéru tejto divadelnej sezóny tanečné predstavenie „TRAJA SPOLU“, ktoré uvedie dňa 26.októbra 2013 o 19.00 hod.

Ide o spojenie troch kratších opusov troch zaujímavých slovenských tvorcov v podaní Tanečného súboru DNS.

Lukáš Timulák, Boris Nebyla a Mário Radačovský majú spoločné to, že sa po ukončení Tanečného konzervatória v Bratislave vybrali do sveta za skúsenosťou, tancovali na popredných scénach, boli členmi v renomovaných súboroch a mali možnosť pracovať s významnými osobnosťami v oblasti choreografie. Rovnako všetci traja po ukončení aktívnej tanečnej kariéry pôsobia ako choreografi. Na profesionálnej tanečnej scéne sa pohybujú už určitú dobu a dokázali, že ich slovník je osobitý a tiež to, že tvorivo hľadajú a snažia sa svojou prácou vyjadriť skúsenosti a pocity človeka dneška.

„Všetci sme študovali na tej istej škole. Po rokoch tanečnej kariéry sa môžeme takýmto spôsobom znovu priblížiť a podeliť sa so slovenským obecenstvom o naše skúsenosti a predstaviť, kde sa nachádzame teraz v rámci choreografie,“ hovorí choreograf Lukáš Timulák.  Jeho choreografia A PLACE BETWEEN skúma prchavosť okamihov.... sme stále medzi niečím, hľadáme nové skúsenosti, situácie a miesta. Nachádzame však iba dočasné ciele, zriedka trvalé miesta, ktoré nás uspokoja.

„Spolupráca s Máriom Radačovským a Lukášom Timulákom je pre mňa jeden veľmi vzácny event, všetkých troch nás spája naša láska a oddanosť umeniu,“ dodáva Boris Nebyla. „Choreografia RE: Composed sú tanečné obrazy, situácie, inšpirované našim životom. Je jedno, kde sme sa narodili a akú máme farbu pleti, osudy ľudí, ich radosti, smútky, bolesti sú si navzájom veľmi podobné....“

„V tomto večere hrá prím tanec. Predstavujeme v ňom  tvorbu troch choreografov s podobnou kariérou úspešných tanečníkov v zahraničí, ktorých choreografická práca bude v jednom predstavení uvedená prvý krát. Teší ma, že Boris Nebyla aj Lukáš Timulák prijali ponuku pracovať s našim súborom a dúfam, že to nebude naposledy,“ dodáva choreograf Mário Radačovský. Jeho choreografia  „SPOLU“ na Schubertovu hudbu je veľmi osobnou a intímnou výpoveďou, vznikla v období, keď mal chuť skončiť s prácou choreografa: „Balanchine raz povedal:... „musel som variť (myslené choreografovať) pre súbor a ja som varil, lebo som musel ...!“ a vtedy, paradoxne, vznikli niektoré balety, ktoré sú považované za jeho klenoty. Dúfam,  že je to obdobné, chcel som niečo vypovedať  a opäť som mal, a uvedomujem stále viac a viac, že mám to šťastie na ľudí okolo seba, ktorí mi napriek všetkému dovoľujú  hovoriť prostredníctvom ich tela.  "SPOLU“ je o mojich pocitoch spojených s mojou umeleckou prácou tu v Bratislave za posledné roky a o všetkých ľuďoch, ktorí mi neprestávajú veriť.“

Generálny riaditeľ Divadla Nová scéna Juraj Ďurdiak: „Napriek tomu, že tanec sa na Novej scéne presadzuje ťažšie, pozvali sme troch kvalitných choreografov, aby pracovali s našim Tanečným súborom a ponúkli  divákom niečo nové. Divadlo Nová scéna chce aj touto premiérou kultivovať diváka, rozširovať ponuku o diela, ktoré možno nezaujmú až taký veľký okruh divákov ale zasiahnu ich o to hlbšie.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!